۹ تکنیک عالی که شما را یک راننده ماهر می کند

تکنیک های معروف یک راننده ماهر

رانندگی خودرو دشوار نیست. اما اگر به تلاش های خود برای بهبود مهارت های رانندگی ادامه دهید، از اینکه چقدر راحت بر روی صندلی ماشین مورد علاقه خود نشسته اید، شگفت زده می شوید. راننده ماهر شرایط رانندگی را ساده تر می کند.

در سلام بانو قصد داریم که ۹ نکته برای یک راننده ماهر عنوان کنیم که رانندگی را برای شما راحت تر و رضایت بخش تر کند. با ما همراه باشید.

 

۹. دوره رانندگی تدافعی را بگذرانید.

هر کس می تواند دوره های اضافی را به منظور مهارت های خود به کار بگیرد. دوره های رانندگی تدافعی نه تنها توسط مبتدیان بلکه توسط رانندگان با تجربه نیز انجام می شود. راننده ماهر هیچ خجالتی بابت تمایل به جلوگیری از خطر برای رانندگان دیگر و خودش نمی کشد. بیاموزید و زنده بمانید!

 

۸. با پای چپ ترمز بگیرید.

ترمز با پای چپ یک تکنیک دشوار است که نیاز به تمرین منظم دارد. این کار معمولا توسط راننده های مسابقات اتومبیل رانی استفاده می شود. اما این مهارت می تواند به شما در موارد اضطراری کمک کند. با استفاده از این تکنیک، شما می توانید با نگه داشتن سرعت موتور، خیلی سریع بچرخید. حفظ همان سرعت رانندگی و هدایت کامل فرمان، باعث گردش سریع ماشین به سمت مورد نظر می شود (حتما با اصطلاح دریفت زدن یا دریفت کشیدن آشنا هستید).

 

۷. با سرعت وسایل نقلیه دیگر حرکت کنید.

همه رانندگان این قوانین را در دوره های آموزش رانندگی یاد می گیرند. اما همه رانندگان از آن پیروی نمی کنند. رانندگی با سرعت کمتر یا بیشتر از سرعت ترافیک، خطرناک است و باعث حادثه می شود. به همین دلیل راننده ماهر هنگام انتخاب سرعت، ابتدا تراکم ترافیک را حساب می کند.

 

۶. دستان خود را در وضعیت مناسب روی فرمان نگه دارید.

برای سالها، مربیان رانندگی عنوان می کردند که دست ها را روی فرمان در موقعیت های ۱۰ و ۲ (مانند ساعت) نگه دارید. اما در چند سال گذشته، مربیان توصیه می کنند که دستان خود را در ۹ و ۳ یا ۸ و ۴ حفظ کنید. این کار در هنگام رانندگی کنترل شما را بیشتر می کند. همچنین موقعیت ارگونومی تری برای نگه داشتن دست هنگام رانندگی طولانی مدت دارد.

 

۵. هدایت کم و بیش از حد.

در مورد هدایت کم اتومبیل در هنگام چرخش، به علت سرعت شتاب، کشش تایرهای جلو بر روی سطح جاده از بین می روند. در مورد هدایت بیش از حد، همان اتفاق برای تایرهای عقب رخ می دهد. اگر در جاده ی مرطوب یا یخ زده رانندگی می کنید، بیش از حد شتاب به اتومبیل ندهید. راننده ماهر با سرعت متوسط، از اکثر موارد هدایت کم یا زیاد جلوگیری می کند.

توجه: در موارد هدایت کم یا زیاد، هرگز پدال گاز یا ترمز را خیلی سریع نگیرید.

 

۴. پارک کردن دقیق.

اگر شما بتوانید پارک دوبیل کاملی را انجام دهید، دیگر نگران پارکینگ های شلوغ نخواهید بود. علاوه بر این، هنگام رانندگی به سمت عقب، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. سنسورهای پارکینگ (یا پارکترونیکس) می توانند به شما کمک زیادی کنند. آنها می توانند در هر دو جهت رو به جلو و عقب مفید باشند.

 

۳. از ترمز دستی برای چرخش اتومبیل استفاده کنید.

این تکنیک، مانند ترمز پای چپ، نیاز به تمرین دارد. باز هم این کار می تواند شما را تنها در شرایط اضطراری کمک کند؛ یا اگر شما مجبور باشید یک چرخش سریع در زمستان اجرا کنید. اما اگر نمی خواهید مجبور شوید که تایرهای خودرو را پیش از موعد تعویض کنید، هرگز این کار را بر روی آسفالت خشک انجام ندهید.

 

۲. پاشنه و پنجه را همزمان استفاده کنید.

مفهوم این تکنیک شامل تغییر دادن انتقال به پایین از یک دنده بالاتر به یک دنده پایین تر است؛ با گرفتن هم زمان پدال گاز با پاشنه پا و ترمز کردن با پنجه. این کار زمان لازم برای تغییر دنده ها را کاهش می دهد؛ مانع خالی کردن چرخ های عقب می شود و باعث می شود سریع و نرم قبل از گردش به اطراف، کاهش دنده دهید.

 

۱. برای از بین بردن نقاط کور، آینه ها را تنظیم کنید.

اگر آینه های جانبی بیشتر کناره ماشین خود شما را نشان می دهند، به این معنی است که شما از کل سطح منعکس کننده استفاده نکردید. برای تنظیم درست آینه ها به منظور دید پشت، مانند یک راننده ماهر باید برخی از موقعیت های ساده را به یاد داشته باشید:

  • آینه سمت راننده باید تنها یک چهارم خودرو (بخشی از ماشین کناری عقب) را منعکس کند.
  • آینه جانبی مسافر، مانند راننده، باید تنها یک چهارم خودرو عقبی را بازتاب دهد.
  • آینه دید عقب کابین باید پنجره عقب خودرو را درست در مرکز آن منعکس کند.

دیدگاهتان را بنویسید