بزرگترین تردستی های دنیا که لو رفتند

بزرگترین تردستی های دنیا که امروزه زیاد می بینید

شمار تردستان در جهان واقعا کم است. تنها یک نفر از ۲۵۰۰۰ نفر می داند که چگونه می تواند تردستی کند. شما در حال تبدیل شدن به یکی از آن افراد نادر هستید. بزرگترین تردستی های دنیا در دست افراد کمی است.
سلام بانو برخی از بزرگترین تردستی های دنیا را برای شما جمع آوری کرده و توضیح می دهد که چگونه انجام می شوند. حتی می توانید برخی از آنها را یاد بگیرید و دوستان و خانواده خود را متعجب کنید. در ادامه از بزرگترین تردستی های دنیا لذت ببرید!

 

۹. جادوی کبوتر دارسی اواک (Darcy Oake)

در سری ۸ استعدادیابی بریتانیا، بینندگان توسط Darcy Oake، جادوگر کانادا که چند ترفند جادویی با کبوتر را انجام داد، شوکه شدند. در یکی از آنها، تردست یک کبوتر را از یک پر در حال سوختن بیرون آورد. او چطور این کار را انجام داد؟ خیلی ساده است!
پری که دارسی قبل از روشن کردن به ما نشان داد، در واقع یک قطعه کاغذ مخصوص به نام فلش است. این ماده معمولا توسط تردستان، برای ایجاد چشمک در بینندگان به دلیل نور ناگهانی، استفاده می شود. این دقیقا همان چیزی است که دارسی انجام داد. با استفاده از آتش، او به سرعت کبوتر را از جیب مخفی در آستین خود، بیرون می آورد. البته سرعت عمل در این تردستی بسیار مهم است!

 

۸. کارت بالارونده

در این ترفند تردست از یک تماشاگر می خواهد تا به طور تصادفی هر کارتی که می خواهد، از دسته انتخاب کند و آن را برگرداند. سپس شعبده باز برخی از حرکت های جادویی را انجام می دهد و کارت تماشاگر از دسته خارج می شود. راز این تردستی چیست؟
هنگام برگرداندن کارت به دسته، شعبده باز آن را در زیر کارتی با یک مکانیزم خاص قرار می دهد. پد کوچکی که به کارت چسبیده و آن را به سمت بالا حرکت می دهد. این باعث می شود این توهم به وجود آید که از دسته خارج می شود.

 

۷. قوطی روی کارت

شعبده باز یک کارت را می گیرد و به شکلی قوطی را بر روی آن نگه می دارد. این کار غیرممکن به نظر می رسد! اما در واقع یکی از ساده ترین ترفندهایی است که هر شخص مبتدی می تواند آن را به کار برد.
اگر نگاهی دقیق تر از زاویه ای دیگر بیاندازید، خواهید دید که در واقع کارت T شکل است. شما می توانید این کارت را به راحتی با استفاده از دو کارت عادی بسازید و آنها را به طوری که شکل T را ایجاد می کنند، به هم بچسبانید. به این ترتیب قوطی به راحتی بالای این کارت T شکل قرار می گیرد.

 

۶. موبایل در بطری

یکی از بزرگترین تردستی های دنیا که امروزه زیاد شاهد آن هستیم، فرستادن موبایل به داخل بطری است. این شعبده بازی خیابانی مشهور، اینگونه است: شعبده باز یک بطری پلاستیکی یا هر ظرف دیگر را در دست دارد. او به همه نشان می دهد که این یک بطری خالی معمولی است و به کسی می دهد تا بررسی کند. سپس تردست از کسی موبایل درخواست می کند. ۱-۲-۳ و موبایل به طرز جادویی از دیوار بطری عبور کرده و به داخل آن می افتد. چطور چنین چیزی ممکن است؟

راه های مختلفی برای انجام این حقه وجود دارد و یکی از معمول ترین آنها در مورد تجهیزات تردست است. شعبده باز یک تیغ کوچک، اما بسیار تیز، در انگشت خود می پوشاند. پس از نشان دادن به حاضرین که بطری سالم است، مخفیانه یک خط در آن برش می دهد که به اندازه کافی برای فشار دادن موبایل به داخل بزرگ باشد. در اینجا واقعا جادویی وجود ندارد. فقط یک حقه در دست.

 

۵. چرخیدن آیفون

شعبده باز مشهور دینامو این حقه را در مقابل مردم در خیابان ها انجام داد و مخاطبان را شگفت زده کرد. او یک آیفون را از یکی از تماشاچی ها گرفت و به طور جادویی از وسط چرخاند. نصف صفحه گوشی و نصف پشت آن. چطور ممکن است؟
کاملا ساده است! در واقع. شعبده باز قاب نیمه پشتی آیفون را دارد و به سرعت در حین انجام ترفند آن را روی صفحه قرار می دهد. هنگامی که دینامو آیفون تماشاچی خود را نشان می دهد، در واقع از پشت نشان می دهد. سپس دستگاه را با هر دو دست می پوشاند، به طور کامل آن را می چرخاند و قسمت صفحه نمایش را که با قاب نیمه پشت آن پوشیده شده، نشان می دهد. از این طرف به نظر می رسد که گوشی پیچ خورده است. اما ما اطمینان می دهیم که هیچ آیفونی در آن روز آسیب ندیده است.

 

۴. ترفند لیموی جیمی ریون (Jamie Raven)

یکی دیگر از شعبده بازهای با استعداد در برنامه استعدادیابی بریتانیا، جیمی ریون، در ترفند جادویی آخری خود، یک یادداشت امضا شده توسط آلیشا، یکی از داوران را از لیمویی که در مقابل او از زمان آغاز نمایش نگهداری شده بود، خارج کرد. چطور این کار را کرد؟
وقتی آلشا این یادداشت را امضا کرد، جیمی آن را تا کرد و به بینندگان نشان داد. در حالیکه یادداشت رو تا می کرد، یک تکه کاغذ دست نخورده در دست داشت که فورا عوض کرد. حالا، با یادداشت امضا شده که هنوز در دستش بود، او کیسه را از آلیشا گرفت. با یادداشتی که در دستش بود در کیف فرو کرد، لیمو را پر کرد و آن را خارج کرد. سپس تنها یک طرف آن را به تماشاچیان نشان داد. هنگامی که آلیشا یادداشت را خارج کرد، خیلی سریع آن را بست و دور انداخت. دلیلش هم در واقع یک سوراخ در پایین لیمو است که یادداشت را از آنجا وارد کرده بود.

 

۳. تبدیل آب به یخ در یک ثانیه

شعبده باز مقداری مایع را به داخل فنجان ریخته و لحظه ای بعد به مکعب یخی تبدیل می شود.
در اینجا حقه در فنجانی است که حاوی یک قطعه یخ، همراه با یک اسفنج است که هم رنگ فنجان است. اسفنج به پایین فنجان متصل می شود و آبی را که در آن ریخته می شود، جذب می کند. حال وقتی شعبده باز فنجان را به می چرخاند، یخ به دستش می افتد و آب در اسفنج باقی می ماند.

 

۲. عبور از دیوار

دیواری روی صحنه وجود دارد که از نظر حس و ظاهر خیلی واقعی به نظر می رسد. شعبده باز از یک طرف به دیوار نزدیک می شود و دستیاران او را با صفحه چرخ دار ویژه ای پنهان می کنند. دقیقا همان ساختار در طرف دیگر دیوار قرار گرفته است. چند ثانیه بعد، شعبده باز در قسمت مقابل دیوار ظاهر می شود.
اگر چه ممکن است به جادوی هاگوارتز شبیه باشد، ولی عملکرد بسیار ساده است. یک تونل ویژه U شکل زیر دیوار وجود دارد. به همین دلیل ناظران که دیوار را برای سختی آن بررسی می کنند، چیزی پیدا نمی کنند. دیوار درست است، ولی کف نیست. شعبده باز فقط یک ثانیه طول می کشد تا از طریق تونل کوچک زیر دیوار عبور کند و در طرف دیگر بایستد.

 

۱. اره مرگ دیوید کاپرفیلد

یکی از بزرگترین تردستی های دنیا بریدن انسان از وسط است. دیوید کاپرفیلد یکی از مشهورترین شعبده بازان کلاسیک است. یکی از ترفندهای مورد علاقه او، حقه اره مرگ را دید که در آن او را با استفاده از یک تیغه غول پیکر نصف می کنند.
برای انجام این تردستی، کاپرفیلد از دستیار برای بخش دوم بدنش استفاده کرده است. در کنار هم تنها یک فرد واحد به نظر می رسد. راز این ترفند در زیر میز قرار دارد و فاصله کمی بین میزها وجود دارد که تیغه اره می تواند به راحتی از آن مسیر عبور کند. پاهای کاپرفیلد به داخل میز خم شده و بخش فوقانی بدن دستیار در زیر میز پنهان شده است.

همانطور که می بینید، تردستی بسیار ساده تر از آن است که به نظر می رسد. با تمرین مناسب، می توانید این کارها را خودتان انجام دهید. کدامیک از بزرگترین ترفندهای دنیا که در لیست ما وجود دارد را سعی می کنید انجام دهید؟ نظرات خود را پایین صفحه با ما درمیان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید