پوست سالم و درخشان حتی در زمستان

۸ نکته مفید برای حفظ پوست سالم و درخشان حتی در زمستان

هنگامی که فصل سرد می آید و خانه های ما مصنوعی گرم می شوند، بسیاری از ما احساس می کنیم که پوست ما خشک و حساس شده است. استفاده از چند قاعده ساده، کمک می کند تا مشکلات پوستی در آب و هوای سرد را فراموش کنید. پوست سالم و درخشان همیشه در زیبایی موثر بوده است.

سلام بانو چند راهنمایی مفید را به اشتراک می گذارد که به حفظ پوست سالم در وضعیتی عالی کمک می کند – حتی در زمستان!

 

در سرما پوست خود را به آرامی تمیز کنید.

اسکراب های با ذرات بزرگ و خشن مربوط به تابستان را ترک کنید. در فصل زمستان، پوست شما خشک تر می شود و می تواند به راحتی آسیب ببیند. استفاده از لایه بردار ملایم و یا حتی یک اسفنج سلولزی مخصوص برای تمیز کردن نرم، خیلی بهتر است.

 

گردن خود را فراموش نکنید.

معمولا می توانید سن خانوم ها را از روی دست و گردن آنها بگویید. پوست گردن به اندازه پوست صورت حساس است و به ویژه در زمستان نیاز به مراقبت زیادی دارد. ماساژ سبک و چند قطره کرم صورت می تواند معجزه کند! پوشیدن روسری در آب و هوای سرد، برای محافظت از گردن خود، در مقابل هوای سرد و پیری را فراموش نکنید.

 

کرم ها و سلامت پوست

  • هنگام انتخاب کرم زمستان خود، توجه کنید که نباید حاوی ژل مینرال (روغن معدنی)، وازلین (ژل نفتی یا پترولیم) یا پارافین مایع باشد. بهتر است کرم حاوی ویتامین E، ویتامین D، کره شیا و روغن آووکادو باشد.

 

  • اگر پوست شما دارای ضایعات عروقی است، یک کرم حاوی ویتامین K را انتخاب کنید.

 

  • اگر پوست خشک دارید، اما نمی توانید از کرم تونال یا تعلیق روی پوست (مربوط به مقابله با چروک های پوست) استفاده نکنید، فقط کمی کرم مرطوب کننده به آن اضافه کنید. فراموش نکنید که حداقل ۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن، از آن استفاده کنید.

 

  • اگر پوست ترکیبی دارید، دریغ نکنید و از دو نوع کرم استفاده کنید: یک نوع مغذی برای نواحی با پوست خشک و یک مرطوب کننده برای نواحی نرمال پوست.

 

آرایش کردن

  • اگر هر روز آرایش می کنید، سعی کنید در طول زمستان از محصولات مایع به جای جامد استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند پوست سالم داشته باشید. یک کرم برای سرخی گونه ها، یک خط چشم مایع و یک کرم سایه چشم را انتخاب کنید. کمی قبل از خروج، مقدار کمی پودر به کار ببرید.

 

مرطوب کننده هوا

  • اگر احساس می کنید که هوا در آپارتمان شما بسیار خشک است و رطوبت پوست و موی خود را از دست داده اید، برای خود یک مرطوب کننده هوا بگیرید. این دستگاه سطح رطوبت را به حالت عادی برمی گرداند.

 

راه حل های مراقبت و تمیز کردن

  • انتخاب راه حل های مراقبت و داشتن پوست سالم برای فصل سرد باید متفاوت از فصل گرم یاشد. در تابستان، استفاده از ژل صورت و اسکراب خوب است. در زمستان، بهتر است آنها را با لایه بردارهای ملایم، فوم پاک کننده، شیر پاک کن های صورت و تقویت کننده های بدون الکل برای پوست های حساس جایگزین کنید.

 

از روغن برای پوست و موی خود استفاده کنید.

روغن های مختلف را می توان برای تغذیه پوست خود در زمستان استفاده کرد. روغن دانه انگور، روغن بادام، روغن نارگیل، روغن بذر هلو و روغن دانه زردآلو، همه مناسب برای استفاده جداگانه یا در ترکیب با روغن اسانس های مورد علاقه شما و یا با هم هستند.

چند قطره روغن مورد نظر خود را به کرم صورت یا دست خود اضافه کنید؛ تا آن را با خواص مقوی و مرطوب کننده غنی کنید. همچنین می توانید از روغن ها، برای ماساژ سر و ماسک برای موهایتان استفاده کنید؛ که زمستان را نیز شامل می شود.

 

تغذیه

  • ماهی، آجیل، آوکادو، زیتون و روغن کنجد بیشتری به منوی روزانه خود اضافه کنید. آنها حاوی بسیاری از چربی های غیر اشباع هستند که برای پوست سالم بسیار مفید است؛ به ویژه در زمستان.

 

  • سبزیجات سبز و میوه های مرکبات دارای مقدار زیادی ویتامین C هستند؛ که به بدن کمک می کند کلاژن زیادی تولید کند.

 

شما در زمستان با پوست و موی خود چه کار می کنید؟ نکات سلامت و زیبایی خود را با ما در دیدگاه ها به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید