عوارض بسیار شدید بد نشستن برای استخوان ها

عوارض بسیار شدید بد نشستن برای استخوان ها

avarez

دکتر علی اصغر ارسطو گفت که هر سطح مفصلی در بدن امکان ابتلا به آرتروز را دارد ، آرتروز با شغل و سن افراد مرتبط است و مشاغلی که فشار فیزیکی زیادی را تحمل می کنند و افرادی که اصول شرایط ایستادن ، نشستن و استراحت‌کردن را رعایت نمیکنند، بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه هستند.

وی ادامه داد: سطح مفصلی با گذر زمان دچار تغییراتی می شود، استحکام استخوان‌ها کاهش یافته و سیستم عروقی کند شده و تغذیه سطوح مفصلی کاهش می یابد. سطوح مفصلی که غضروفی است شروع به ساییده شدن می کند و استخوان‌ سازی های نابه‌جایی ایجاد می شود و در نتیجه در سنین بالاتر ابتلا به آرتروز نیز افزایش می یابد.

ارسطو تاکید کرد‌: ‌شایعترین آرتروز مربوط به زانو است، چرا که زانو حرکات مختلفی دارد. پس از آن نیز آرتروز ستوان فقرات بیشتر مشاهده می شود که دلیل این موضوع فشار زیادی است که به کمر افراد وارد می شود. مهره‌های پنجم و خاجی و مهره‌های پنجم و چهارم که حالت پایه‌ای برای کمر دارند دچار این عارضه می شوند. در این بیماران غضروف به حالت شفاف و انعطاف‌پذیر دیده نمی شود و تیره شده است.

ارسطو گفت: آرتروز‌ بیماری شایعی است و در ایران علت آن شرایط غلط بدنی است؛ بسیاری از افراد به حالت چمباتمه یا روی زانو می نشینند و هنگام ایستادن یا در محل کار نیز وضع درست بدن را رعایت نمی کنند. فعالیت بدنی نیز بین مردم کم است که می توان در خانه با انجام فعالیت‌های ایروبیک این مشکل را حل کرد، ولی مردم علاقه‌ای به ورزش نشان نمی دهند.

منبع: شفاف

دیدگاهتان را بنویسید