میکروب معده

هلیوباکتری یا میکروب معده، نوعی باکتری معده است. این موجودات ذره بینی می‌توانند وارد بدن شما شده و در دستگاه گوارش زندگی کنند. پس از چندین سال، باعث به وجود آمدن زخم معده یا زخم بخش بالایی روده کوچک می‌شوند.

میکروب معده

برخی ار افراد به علت داشتن هلیوباکتری یا میکروب معده متاسفانه به سرطان معده دچار می شوند. حدودا میشه گفت که دو سوم جمعیت جهان باکتری هلیوباکتری یا میکروب معده را در بدن خود دارند. که در اغلب افراد وجود این باکتری موجب زخم معده نیز می شود. در صورتیکه شما متوجه وجود همچین باکتری و در بدن خود شدید داروهایی وجود دارد که این میکروب را کشته و با درد و زخم شما التیام میبخشد. شاید برایتان باور کردنی نباشد که یکی از داروهای سنتی که میتوانید به جای داروهای شیمیایی برای التیام بخشیدن درد معده خود و از بین بردن میکروب معده خود از آن استفاده کنید هسته عناب می باشد . زمانیکه میکروب معده وارد بدن شما می شود به غشای معده حمله میکند( این غشای از معده شما در برابر اسیدی که بدن در هنگام هضم غذا استفاده می کند حفاظت می کند). اما زمانیکه میکروب معده آسیب جدی به غشا معده وارد کند اسید ها وارد غشا معده می شوند و در نتیجه زخم معده به وجود می آید که باعث خونریزی، عفونت و جلوگیری کردن از حرکت غذا در دستگاه گوارش میشود

علائم میکروب معده

میکروب معده

علائم بیماری میکروب معده

همانطور که در مطلب بالا اشاره کوتاهی به هلیوباکتری یا میکروب معده کردیم می خواهیم به یک سری از علائمی که نشان دهنده وجود میکروب معده در بدن شماست اشاره کنیم.

  • نفخ شکم
  • آروغ‌زدن
  • بی اشتهایی
  • حالت تهوع
  • استفراغ‌کردن
  • کاهش وزن بی‌دلیل

علائمی که در بالا به آنها اشاره کردین نشانه هایی است که ممکن است شما را دچار زخم معده کند که در صورت مشاهده چنین حالاتی و از آنجایی که ممکن است سلامت شما را به خطر بیاندازد و ممکن است این زخم ها باعث خونریزی معده شما شود حتما با مشاده حالاتی همچون: رنگ پریدگی، درد شدید و تیز معده، سرگیجه، مدفوع به رنگ خون، قرمز تیره و یا سیاه، اختلال در تنفس حتما به پزشک مراجعه کنید.

راه های پیشگیری میکروب معده

علائم بیماری میکروب معده

پیشگیری از میکروب معده

برای اینکه بتوانید از مبتلا شدن به میکروب معده پیشگیری کنیم می بایست از یک سری موارد را رعایت کنیم که به اختصار توضیح خواهیم داد.

  • قبل از اینکه غذا میل کنید و حتما پس از دستشویی رفتن دست های خود را بخوبی بشورید
  • از خوردن غذا های آلوده خودداری کنید
  • خوب جوید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن غذا
  •  عد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م مصرف وعد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه سنگین قبل از خواب

درمان عفونت معده وروده با مصرف میوه

برای درمان میکروب معده ای که شما را اذیت می کند می توانید با مصرف میوهایی همچون قره قات مُدر، مُلیّن و مسهل بوده و به دلیل دارا بودن خواص ضد باکتریایی در درمان عفونت‌های معده و روده قابل توصیه است که می تانید برای رفع میکروب معده خود نیز از این میوه ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید