«رسیتال پیانو کلاسیک» در ارسباران به روی صحنه می رود

«رسیتال پیانو کلاسیک» در ارسباران به روی صحنه می رودبه گزارش   حوزه موسیقی گروه فرهنگی ؛ به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، در این کنسرت قطعاتی از آهنگسازان برجسته موسیقی کلاسیک ، اسکارلاتی(سونات های دوماژور، ر ماژور، سی مینور)، مانوئل دوفایا (رقص آتش)، آلبنیز (سوییت اسپانیایی)، گرانادوس (والس های اسپانیایی شماره ۲ و ۵) و بتهوون(سونات شماره ۲۵ و پاتتیک) و نیز قطعات “خاطره ۳ و ۵” از آثار کیومرث پیرگلو نیز نواخته می شود.

کیومرث پیرگلو متولد سال ۱۳۴۰ شهر تهران است. وی از کودکى به موسیقى علاقه داشت و ابتدا به صورت خود آموز و سپس با حضور در دوره های آموزشی کانون پرورش فکرى کودکان و نوجوانان نزد اسماعیل تهرانى به فراگیری مبانى موسیقى پرداخت.

وی ساز سنتور را نزد استاد فرامرز پایور آموخت و از شاگردان برجسته او بود و هرروز که می گذشت گرایش پیرگلو به موسیقی کلاسیک اروپایی بیشتر می شد. فراگیری پیانو، سلفژ هارمونى، ارکستراسیون، کنترپوان، انستروماناسیون، یادگیری سنتور، چاپ و انتشار آثار اساتید موسیقی و نگارش نت‏های چاپ شده را می توان از فعالیت های هنری وی برشمرد .

پیرگلو با بهره گیری ساز پیانو نزد استادان بین المللی موفق به دریافت دیپلم پیانو از بلژیک و سوئد شد. وی همچنین تحصیلات خود را در مقطع دکتری اتنوموزیکولوژی از دانشگاه ملبورن استرالیا به پایان رساند . آلبوم های “سه رخ”، “پردیس” ، “شاعرانه های پیانو” برخی از آثار وی است .

دیدگاهتان را بنویسید