انتظارات رئیس اتحادیه ناشران از معاون فرهنگی جدید وزارت ارشاد

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از معاون جدید امور فرهنگی وزارت ارشاد خواست تا پیگیر مطالبات و مشکلات صنعت نشر باشد.

محمود آموزگار، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفتگو ، در خصوص انتصاب محسن جوادی به سمت معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مسائل مهمی که آقای جوادی باید مد نظر قرار دهد، شناسایی مشکلات حوزه نشر و در پی آن پیاده کردن راه حل مناسب برای چیره شدن بر آن‌ها است.

آموزگار با بیان اینکه سید عباس صالحی، در دوره معاونت خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارهای مفیدی در ارتباط با نقشه راه و هدفگذاری در پیش گرفته بود، گفت:  انتظار می‌رود آقای جوادی این نقشه راه را ادامه دهد.

وی گفت: یکی از فعالیت‌های دوره آقای صالحی طرح‌های حمایتی از کتابفروشی‌ها بود. اولین دوره این طرح‌ها با عنوان «کتابفروشی به وسعت ایران» دو سال گذشته و همزمان با هفته کتاب آغاز شد اما امسال با توجه به نزدیک شدن به هفته کتاب خبری از این طرح‌ها نیست. امیدواریم آقای جوادی این موضاعات را پیگیری کنند و سیاست‌هایی که در  بهبود فضای کلی نشر موثر واقع شده‌اند، کنار گذاشته نشوند.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که آقای جوادی باید مد نظر قرار دهد، شناسایی مشکلات حوزه نشر و در پی آن پیاده کردن راه حل مناسب برای چیره شدن بر آنها است. همچنین، کوشش برای پیگیری مطالبات و مشکلاتی که در صنعت نشر با آن مواجه هستیم و اولویت بندی آنها از دیگر فعالیت‌هایی است که انتظار داریم آقای جوادی آنها را دنبال کند

وی بیان کرد: ما از دوران چهار ساله مسئولیت آقای صالحی در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یک خاطره ویژه داریم؛ اینکه تصور نکردیم ایشان بیرون از صنف نشر هستند. دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که ایشان داشتند، این موضوع را به ما انتقال داد.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در پایان گفت: دکتر جوادی سابقه و تجربه‌های بین المللی در کارنامه خود دارد و به کشورهای مختلف سفر کرده و داوری جشنواره‌های مختلف را بر عهده گرفته است. نشر مقوله‌ای غربی است و ناگزیر هستیم آن را بیاموزیم و آموزه‌های خود را با دانش‌های بومی تطبیق دهیم. با توجه به اینکه آقای جوادی تقریباً همان سوابق دکتر صالحی را دارد و فرهنگی، حوزوی و دانشگاهی است، این امیدواری وجود دارد که از دوره چهار ساله آقای صالحی و تجربیات ایشان بهره ببرد. خوشبین هستم ایشان در این مسیر موفق شوند ما هم وظیفه خودمان می‌دانیم در این مسیر همراه ایشان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید