۵۰۰ هزار نسخه کتاب در طرح تابستانه کتاب فروش رفت

کتابفروشان سراسر کشور توانستند در طرح تابستانه کتاب ۵۰۰ هزار نسخه کتاب را به بیش از ۱۹۶ هزار نفر بفروشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، حدود ۵۰۰ هزار نسخه کتاب در طرح تابستانه کتاب از سوی کتابفروشان سراسر کشور به فروش رفته است. این درحالی است که مهلت استفاده از این طرح در مراکز استان‌ها به پایان رسیده اما این مهلت در شهرستان‌ها تا ۱۳ شهریور ماه همچنان ادامه دارد.

تاکنون، کتاب‌های «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده»، «سلام بر ابراهیم»، «سمفونی مردگان»، «یک عاشقانه‌ی آرام»، «چشم‌هایش»، « «جای خالی سلوچ»، «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم»، «سووشون»، «ریحانه بهشتی یا فرزند صالح» و «سال بلوا» همچنان جزو پرفروشترین کتاب‌های تالیفی طرح «تابستانه کتاب» هستند.

از جمله کتاب‌هایی که در فهرست پرفروشترین‌های این طرح در بخش ترجمه قرار گرفته‌اند، می‌توان به کتاب‌های «ملت عشق»، «من پیش از تو»، «جزء از کل»، «دختری که پشت سر گذاشتی»، «پس از تو»، «بیشعوری»، «دنیای سوفی»، «یک بعلاوه یک»، «عقاید یک دلقک» و «هنر شفاف اندیشیدن» اشاره کرد.

همچنین در بخش کتاب‌های کودک تالیفی در طرح یادشده، کتاب‌های «می‌می‌نی چه دوست نازنینی»، «می‌می‌نی یه عالمه شیرینی»، «پنیر داداش ماسته حرف می‌می‌نی راسته»، «می‌می‌نی تو مهدکودک دوسته با فیل و اردک»، «می‌می‌نی حالا تمیزترینی»، «می‌می‌نی دیگه بیکاره دوست و رفیق نداره»، «تن تن و سند باد»، «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب: قصه‌های برگزیده از قصه‌های قرآن»، «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب: قصه‌های چهارده معصوم (ع)» و «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب:قصه‌های برگزیده از گلستان و ملستان» به عنوان آثار  پرفروش  شناخته شدند.

از آثار پرفروش در بخش کتاب‌های کودک ترجمه نیز می‌توان از کتاب‌های «دنیای معرکه‌ی تام گیتس»، «شازده کوچولو»، «بهانه‌های عالی و چیزهای خوب دیگر»، «خانه درختی ۱۳ طبقه»، «همه چی محشر است (نسبتا)»، «خانه درختی ۶۵ طبقه»، «پرونده‌ی ویژه: فراتر از ترس!»، « «فکرهای نبوغ‌آمیز (بیشترشان)»، «خانه درختی ۲۶ طبقه»، «خانه درختی ۳۹ طبقه» نام برد.

بر اساس همین گزارش، استان تهران با ۱۴۸ کتابفروشی، اصفهان با ۹۸ کتابفروشی و قم با ۹۳ کتابفروشی بیشترین مشارکت را در طرح داشته‌اند.

علاقه‌مندان کتاب می‌توانند تا ۱۳ شهریور در شهرستان‌ها به کتابفروشی‌های عضو طرح مراجعه و از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف ۱۰۰ هزار تومان استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید