مسئولان پاسخ دهند که چه میزان سرمایه‌گذاری جذب کرده اند/پول‌ها کجاست چرا به تولید نمی آید؟!

دولت با اجرای اقتصاد مقاومتی توطئه‌ها را خنثی کند/هیچ پروژه جدید پتروشیمی افتتاح نشده استبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی ،احمد مهدوی ابهری در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک روز خبرنگار گفت:روزنامه ای در خصوص صادرات محصولات پتروشیمی ایران به ترکیه مطلبی با عنوان گیرکردن پول پتروشیمی ایران در ترکیه نوشته بود، در حالی که این موضوع صحت نداشته و این همان اصل کار خبری است که بدون پرداختن به عمق و دقت، موضوع را مطرح کرده بود.

 رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی ادامه داد: خبرنگاری حرفه ای بزرگ است که در هر حال می توان به روند حرکت خدمتی کمک کند چرا که با بیان واقعیات مسئولان قادر به کتمان کردن نبوده و باید پاسخگو باشند.

 مهدوی ابهری بیان داشت: خبرنگاران با نوشتن تحلیل ها و گزارش هایی که برپایه قیاس حوزه های کاریشان باشد می توانند به تولید و اشتغال کمک کنند از این رو از شما خبرنگاران تقاضا داریم تا در این زمینه با مبنا قرار دادن صنعت پتروشیمی بیشتر از پیش فعال باشید، شما خبرنگاران باید مزیت ها و چالش های صنایع پتروشیمی، تأمین مالی و خوراک را با کشورهای صاحب مرتبه در این زمینه قیاس کنید چرا که مسئولان و نمایندگان فرصت ندارند تا خودشان این مسائل را بررسی کنند، بنابراین خبرنگار باید در همه حال مطلع کننده باشد.

 در ۴ سال گذشته هیچ پتروشیمی جدیدی شروع نشده است

 وی با تاکید بر اینکه امروزه مثلث سه ضلعی آمریکا، اسرائیل و عربستان اقتصاد ایران رامورد هدف قرار دادند، افزود: دولت می تواند با اجرایی کردن درست اقتصاد مقاومتی به راحتی به مقابله با آنها بپردازد اما متاسفانه هنوز در جامعه تعریف خوبی از این اصل ارائه نشده است.

 رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی ادامه داد: شما خبرنگاران باید این موضوع را مطالبه کنید و از دولت و مسئولان نظام بخواهید تا طبق اصول به طور ماهانه گزارشی از اجرای اقتصادی مقاومتی ارائه دهند، در این دولت نقدینگی بسیارافزایش یافته و این نشان از اجرایی نشدن اقتصاد مقاومتی است،اقتصاد مقاومتی به معنای آوردن توان اقتصادی مردم در عرصه تولید و اقتصاد است، پس پول ها کجاست چرا به تولید نمی آید.

 مهدوی ابهری تصریح کرد: در ۴ سال گذشته هیچ پروژه پتروشیمی جدیدی شروع نشده است، تمامی افتتاح ها برای گذشته بوده و برای توسعه برنامه های قبلی کفایت نمی کند، آنچه از پروژه های قبلی کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت داشته ملاک نیست.

 وی ادامه داد: البته بخش خصوصی را تا حدی به سمت جلو حرکت داده ایم، بطوریکه چند هفته پیش نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با همکاری این بخش در سمت بوشهر کلنگ شروع پروژه ای را به زمین زده است. مسئولان باید پاسخ دهند که تا چه میزان سرمایه گذاری جذب کرده اند.

 در حال تکمیل/

دیدگاهتان را بنویسید