طرح ارتقای آب شرب جنوب تهران به بهره‌برداری می‌رسد

طرح ارتقای آب شرب جنوب تهران به بهره‌برداری می‌رسدمحمد پرورش مدیرعامل آبفای استان تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی ،در تشریح افتتاح طرح ارتقای آب شرب جنوب تهران اظهار کرد: این طرح بخشی از طرح رینگ آب‌رسانی شهر تهران (پروژه قمر بنی‌هاشم) بوده و شامل دو قسمت شرقی و غربی است که قسمت شرقی آن با اجرای شش کیلومتر خط انتقال و ساخت دو مخزن ذخیره، آب سد ماملو را برای ارتقای آب شرب جنوب شرق تهران به مناطق جنوب بزرگراه بعثت و شهرک‌های مسعودیه، افسریه، مسگرآباد، سلیمانیه و … منتقل می‌کند.

او با بیان این‌که اعتبار انجام این طرح ۲۰۰۰ میلیارد ریال بوده است، ادامه داد: بخش غربی این طرح نیز آب تصفیه‌خانه دوم تهران را با یک خط انتقال به طول ۲۰ کیلومتر به مناطق جنوب غربی تهران می‌رساند.

پرورش بیان کرد: با اجرای این طرح علاوه بر تحقق ضرورت‌های پدافندی و اتصال سامانه‌های آب‌رسانی غرب و شرق تهران، بیش از ۳٫۵ میلیون نفر از ساکنان جنوب تهران از آب سطحی تصفیه‌شده برخوردار می‌شوند.

به گفته مدیرعامل آبفای استان تهران در جریان افتتاح این طرح، ۲۷ پروژه آب و فاضلاب تهران با اعتباری افزون بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال در قالب حفر چاه، احداث خطوط انتقال، ایستگاه‌های پمپاژ، تله‌متری، بازسازی شبکه و توسعه خطوط لوله آب و فاضلاب و نصب انشعاب‌های فاضلاب نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح طرح ارتقای آب شرب جنوب تهران

دیدگاهتان را بنویسید