تولید آیفون X برای اپل چقدر آب می خورد؟/ سود هنگفت اپل از فروش محصولاتش

تولید آیفون X برای اپل چقدر آب می خورد؟به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی ؛ این هفته اپل از دو گوشی آیفون ۸ و ۸ پلاس و همچنین آیفون X که به عنوان سورپرایز به مناسبت دهمین سالگرد آیفون تولید کرده است، رونمایی کرد. شرکت اپل قصد دارد دو مدل ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایتی آیفون X را به ترتیب با قیمت های ۹۹۹ و ۱۱۴۹ دلار به فروش برساند.

یک منبع چینی به تازگی دست به اقدام جالبی زده و تمامی هزینه‌های قطعات آیفون X را به صورت مجزا برآورد کرده است تا مشخص کند اپل برای تولید هر آیفون X چه مقدار هزینه می‌کند و آن را به چه قیمتی به خریداران می فروشد.

طبق فهرستی که در ادامه مشاهده می کنید، اپل برای تهیه هر واحد صفحه نمایش OLED که توسط شرکت سامسونگ تولید می شود، مبلغی نزدیک به ۸۰ دلار هزینه کرده است. همچنین خرید هر واحد چیپست A11 حدود ۲۶ دلار،  مودم Qualcomm مبلغ ۱۸ دلار و سنسور Face ID مبلغ ۲۵ دلار برای اپل هزینه در بر داشته است.

با جمع مبالغی که اپل برای خرید قطعات تشکیل‌دهنده آیفون X هزینه کرده است، متوجه می شویم که هزینه لازم برای تولید هر واحد از آیفون ۱۰ (آیفون X ) نزدیک به ۴۱۲٫۷۵ دلار است در حالی که اپل قیمت پایه برای خرید آیفون X را ۹۹۹ دلار معین کرده است. با این شرایط، اپل با فروش هر آیفون X، حدود ۶۰ درصد سود می کند.

 تولید آیفون X برای اپل چقدر آب می خورد؟

اپل برای تولید آیفون ۱۰ چقدر هزینه می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید