خیز هواوی برای عبور از اپل در میزان فروش گوشی هوشمند

خیز هواوی برای عبور از پل در میزان فروش گوشی هومشندبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی ؛ هواوی یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات مخابراتی بود که پس از مدتی وارد عرصه تولید گوشی‌های هوشمند نیز شد و به دلیل مقرون به صرفه بودن محصولاتش بازار گسترده ای را به سمت خود جلب کرد.

هواوی روند رشد در بازار گوشی‌های هوشمند را به سرعت طی کرد تا اینکه در چند سال اخیر پس از سامسونگ و اپل در رتبه سوم میزان فروش در این عرصه قرار گرفت.

به تازگی گزارشی از میزان فروش گوشی های هوشمند هواوی منتشر شده است که پیش بینی می‌کند این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی  تعداد گوشی بیشتری از اپل بفروشد.

با توجه به اینکه اکنون در میانه سه ماهه سوم سال میلادی هستیم، هواوی  با حدود ۴۰ میلیون دستگاه فروش (۱۱٫۳ درصد از بازار )، به شدت به اپل با فروش  41.3 میلیون دستگاه (12 درصد از بازار ) نزدیگ شده است،  همچنین  استقبال از  سری mate ، P و honor هواوی  مطلوب عنوان شده و در ۴۵ روز آینده این پیش بینی چندان دور از دسترس نیست.

البته باید به این موضوع توجه کنیم که بسیاری از علاقه مندان آیفون منتظر عرضه نسخه جدید این گوشی هستند و به طور قطع هواوی رتبه دوم را در صورت کسب به سرعت از دست خواهد داد اما چشم انداز هواوی برای سال ۲۰۲۱ عبور از اپل و سامسونگ و ایستادن در صدر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند است.

گفتنی است  تقریبا همزمان با آیفون ۸، سامسونگ  نوت ۸ و هواوی  میت ۱۰ نیز  به بازار عرضه خواهند  شد که رقابت فروش این سه گوشی هوشمند دیدنی خواهد بود.

زنگ خطر هواوی برای جایگاه اپل

دیدگاهتان را بنویسید