ادامه آتش‌سوزی گسترده در کالیفرنیا پس از ۲ هفته

به گزارش گروه بین‌الملل   به نقل از رویترز، کاهش شدت وزش باد در کالیفرنیا در روز گذشته (یکشنبه) به آتش نشان‌ها کمک کرده است که از گسترش بیشتر آتش سوزی توماس که به سومین آتش سوزی بزرگ کالیفرنیا تبدیل شده است، جلوگیری کنند. این آتش سوزی که از چهارم دسامبر (دو هفته پیش) آغاز شد تاکنون باعث سوختن بیش از ۱۰۹ هزار هکتار از اراضی کالیفرنیا شده است.

مقامات اعلام کردند بیش از ۸۵۰۰ آتش نشان به محل اعزام شده اند تا آتش سوزی توماس در جنوب کالیفرنیا را مهار کنند. آتش نشان ها از بیش از ۹۷۰ موتور آتش نشانی و ۳۴ بالگرد برای مهار آتش سوزی استفاده کرده اند. این آتش سوزی تاکنون بیش از ۱۰۰۰ ساختمان را ویران کرده است و تهدیدی برای ۱۸۰۰۰ ساختمان دیگر محسوب می شود.

این آتش سوزی بزرگ -که بیشتر در شمال غرب لس آنجلس متمرکز است- بیش از ۱۰۴ هزار نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرده و مناطق سوخته شده را به شهر ارواح تبدیل کرده است.

ساکنان منطقه سانتا باربارا اعلام کردند که کاهش شدت باد کمک زیادی به آتش نشان ها برای مهار آتش سوزی کرده است. مقامات اعلام کردند که روز یکشنبه یکی از موفقیت آمیزترین روزها برای مهار آتش بوده است و آتش نشان ها پیشرفت چشمگیری را شاهد بوده اند.

آتش سوزی توماس که به گفته مقامات تا امروز بیش از ۱۲۳ میلیون دلار خسارت وارد کرده است، تاکنون باعث تعطیلی مدارس و مسدود شدن جاده ها و راه ها شده و صدها هزار نفر را از خانه هایشان فراری داده است. این آتش سوزی همچنین بر کیفیت هوای جنوب کالیفرنیا هم اثر منفی گذاشته است.

ادامه آتش‌سوزی بزرگ کالیفرنیا پس از ۲ هفته

دیدگاهتان را بنویسید