اتهام جدید مایکل فلین؛ تماس با ترکیه برای بازگرداندن گولن

اتهام جدید مایکل فلین؛ تماس با ترکیه برای بازگرداندن گولنبه گزارش گروه بین‌الملل به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه‌های آمریکایی روز جمعه از بررسی پرونده مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و احتمال دست داشتن وی در طرحی برای بازگرداندن یکی از مخالفان دولت ترکیه از آمریکا در ازای دریافت ده‌ها میلیون دلار خبر دادند.

رابرت مولر بازرس ویژه تحقیق پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا در حال بررسی نشست فلین با مقامات ارشد ترکیه درست چند هفته پس از روی کار آمدن ترامپ است.

در این نشست مقرر شد در صورتی که فلین بتواند تا زمانی که بر سر کار است شرایط استرداد فتح الله گولن رقیب سیاسی رجب طیب اردوغان و از مخالفان سرسخت دولت وی را به ترکیه تسهیل و همچنین به آزادی رضا ضراب تاجر ایرانی – ترکیه‌ای مرتبط با اردوغان کمک کند تا پانزده میلیون دلار دریافت خواهد کرد.

بر اساس گزارش ان. بی. سی نیوز و وال استریت ژورنال، مولر اخیرا با شاهدانی که در جلسه مقامات ترکیه و فلین حاضر بودند مصاحبه کرد.

در این نشست به چگونگی انتقال سری گولن که در پنسیلوانیا زندگی می‌کند و پیروان ترکیه‌ای زیادی نیز دارد با یک هواپیمای جت شخصی به زندانی مخفی در ترکیه پرداخته شده است.

ان. بی. سی اعلام کرد، مقامات ترکیه‌ای در این نشست خواستار همکاری فلین برای آزادی ضراب شدند که در مارس ۲۰۱۶ در میامی و به اتهام کمک به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران دستگیر شد.

ضراب در صورت اثبات اتهام پولشوئی و نقض تحریم‌ها با بیش از سی سال زندان روبرو است.

هرچند تحقیقات مولر بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متمرکز است، اما موضوعات گسترده دیگری از جمله فعالیت‌های فلین در مقام مشاور امنیت ملی ترامپ را نیز شامل می‌شود.

فلین ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا با روی کار آمدن دونالد ترامپ در بیست ژانویه ۲۰۱۷ به سمت مشاور امنیت ملی منصوب شد، اما مدتی بعد به علت افشای تماس هایش با روسیه برکنار شد.

بررسی پرونده مشاور سابق امنیت ملی  رئیس جمهور آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید