شیوه برخورد ترامپ با ایران خوب نیست

شیوه برخورد ترامپ با ایران خوب نیست

به گزارش گروه بین الملل به نقل از خبرگزاری رویترز از پاریس، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دو روز پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید نکند، اعلام کرد شیوه برخورد ترامپ با ایران خوب نیست.

مکرون در اولین مصاحبه بزرگ تلویزیونی از زمان انتخابش به عنوان رئیس جمهور فرانسه در شبکه TF1 گفت: «وی می خواهد مسائل را با ایران دشوار کند، این چیزی است که روز جمعه اعلام کرد. من به ترامپ گفته ام از نظر من این شیوه بدی است.»

مکرون خاطر نشان کرد :«باید به کره (شمالی) نگاه کرد ، تمام مذاکرات با کره قطع شد. نتیجه چه بود؟ چند سال بعد با کره ای که سلاح هسته ای در دست دارد، بیدار می شویم. در خصوص ایران امیدواریم در چارچوب این توافق (برجام) بمانیم زیرا بهتر می توان مسائل را کنترل کرد.هدف من ،‌ امنیت است.»

رئیس جمهور فرانسه همچنین اعلام کرد قصد دارد «در زمان مناسب به ایران برود» و ابراز امیدواری کرد «خواستار گفتگو» شود.
مکرون همچنین در پاسخ به سوالی در این مورد که آیا ترامپ را «خطرناک» می داند یا خیر؟ اعلام کرد :«نه، هرکسی مسئولیتی دارد.»

وی خاطر نشان کرد: «ما اختلافاتی در خصوص موضوع آب و هوا و ایران داریم. من به طور مداوم با رئیس جمهور آمریکا صحبت می کنم، زیرا وظیفه من است. این روش صحیح است زیرا وی رئیس جمهور قدرت اول دنیاست و باید در این مورد مشارکت و چند جانبه گرایی صورت گیرد.»

اظهارات مکرون در اولین مصاحبه بزرگ تلویزیونی از زمان انتخابش به عنوان رئیس جمهور فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید