ممنوعیت ورود مدیر ارتباطات مستعفی ترامپ به کاخ سفید

ممنوعیت ورود مدیر ارتباطات سابق و مستعفی ترامپ به داخل کاخ سفیدبه گزارش  گروه بین الملل   به نقل از بلومبرگ، «آنتونی اسکاراموچی»، مدیر ارتباطات سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در فهرست افرادی قرار دارد که از ورود به کاخ سفید بدون داشتن «اجازه ویژه» ممنوع شده است.

پس از آنکه کاخ سفید اعلام کرد این خبر صحت ندارد و این شخص از ورود به کاخ سفید منع نشده است، یک مقام کاخ سفید روز گذشته در گفتگو با بلومبرگ تأیید کرد که اسکاراموچی هم در این فهرست افراد ممنوعه قرار دارد.

گزارشها حاکی از آن است که زمانی که آنتونی اسکاراموچی قصد داشته است ماه گذشته میلادی وارد کاخ سفید شود، یک مأمور سرویس مخفی آمریکا به او گفته است که «شما در این لحظه به طور رسمی اجازه ورود به ساختمان را ندارید.» همچنین زمانی که وی از این مأمور مخفی آمریکا درباره نحوه دسترسی به داخل کاخ سفید پرسش کرد، وی گفت که فقط «جان کلی»، رئیس کارکنان کاخ سفید و «جو هگین»، معاون رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید می توانند ممنوعیت ورود اسکاراموچی را لغو کنند.

پس از انتشار این خبر، یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که اسکاراموچی به تنهایی هدف قرار نگرفته است و هر کس که در گذشته از دولت اخراج شده است، با چنین محدودیت هایی مواجه می شود و چنین مسائلی حتی در دولت های پیشین آمریکا هم رایج بوده است.

تنش‌ها بر سر ممنوعیت ورود اسکاراموچی به کاخ سفید پس از آن تشدید شد که مدیر ارتباطات سابق ترامپ یک جنگ آشکار رسانه ای با «جان کلی» که باعث اخراج او شده بود، آغاز کرد. اسکاراموچی در مصاحبه با بلومبرگ به خبر استفای هوپ هیکس، مدیر ارتباطات کنونی کاخ سفید از دولت ترامپ واکنش نشان داد و با مقصر دانستن جان کلی اعلام کرد: آیا رئیس جمهور می خواهد همه را به خاطر این جان کلی «کله خر» از دست بدهد؟

هوپ هیکس روز چهارشنبه از سمت خود به عنوان مدیر ارتباطات کاخ سفید و مشاور ارشد ترامپ استعفا داد. هیکس چهارمین نفری است که از زمان ریاست جمهوری ترامپ از این سمت استعفا کرده است.

آنتونی اسکاراموچی هم که از سوی ترامپ به عنوان مدیر ارتباطات کاخ سفید انتخاب شده بود، نتوانست بیش از ۱۰ روز در این سمت باقی بماند و در ماه ژوئیه ۲۰۱۷ از سوی خود رئیس جمهور از سمت خود برکنار شد.

ممنوعیت ورود مدیر ارتباطات سابق کاخ سفید به این داخل نهاد

دیدگاهتان را بنویسید