قصور نیرو‌های چینی در حادثه سانچی مشهود است/ضرورت احضار سفیر چین به وزارت خارجه

ثحشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس ، با اشاره به سانحه نفتکش ایرانی اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تمامی ابعاد این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: تاکنون چند گزارش از سازمان بنادر و دریانوردی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه شده است اما هیچ یک از گزارش‌ها دقیق و کامل نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه این حادثه نشان‌دهنده غربت ایرانی‌ها بود، ادامه داد: نیرو‌های ما در حوزه خلیج‌فارس همواره بدون توجه به ملیت ملوانان جانفشانی و مددکاری می‌کنند و تمام تلاششان را برای حمایت و نجات کشتی‌های عبوری از خلیج فارس انجام می‌دهند.

 فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه کم‌کاری نیرو‌های چینی در این حادثه مشهود است، تصریح کرد: نفتکش ایرانی حدود ۸ روز روی آب سوخت، اما چینی‌ها پس از آنکه کشتی خود را نجات دادند، توجهی به نفتکش ایران نکردند تا اینکه به طور کامل غرق شد.

وی درباره عملکرد وزارت امور خارجه کشورمان در این زمینه اظهار کرد: انتظار ما این بود که حداقل سفیر چین به وزارت امور خارجه کشورمان احضار می‌شد و درباره چرایی حادثه سانچی توضیح می‌داد.

دیدگاهتان را بنویسید