حرکات دراویش فرقی با جنایات داعش و تروریست ها ندارد/ با سران این فرقه باید برخورد جدی شود

عضو شورای مرکزی جمنا گفت: حرکات دراویش فرقی با جنایات تکفیری هاى داعشی ندارد، زیرا تروریستها نیز در برخی کشورها با خودرو افراد را زیر گرفته و باعث کشتار شدند.

حرکات دراویش فرقی با جنایات داعش و تروریست ها ندارد/ با سران این فرقه باید برخورد جدی شودسید محمد حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در گفتگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های ، در واکنش به اقدامات دراویش گنابادی در تهران اظهار کرد: مدتهاست که این جماعت به بهانه هاى واهى امنیت جامعه را بر هم می زنند و برخی هم با نگاه بهره برداری سیاسی ، متاسفانه مانع برخورد قاطع با آنان شده اند و دو روزی می شود که شاهد شرارت و جنایت بزرگ آنان در به شهادت رساندن مدافعان نظم و امنیت کشور بودیم.

وی افزود: اکنون که این افراد دستگیر شده اند لازم است تا برخورد جدى با آنها به ویژه صحنه گردانان اصلى صورت بگیرد و نباید به بدخواهان و معاندان نظام اجازه داد تا با موج سوارى بر این جریان، نظم عمومی را بر هم بزنند.

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی تصریح کرد:گردانندگان این فرقه از نظر اعتقادى و رفتارى دچار انحرافات اساسی هستند و به واسطه ارتباطی که با خارج از کشور دارند نباید در برخورد با آنان تساهل و کوتاهی شود چرا که هرچند سال یکبار ما شاهد برخی تنش ها از ناحیه این گروه هستیم و در شهرهای مختلف نظم جامعه را بر هم می‌زنند و به بیگانگان فرصت و بهانه می‌دهند تا علیه جمهوری اسلامی تبلیغات کنند و در آشوب های اخیر نیز برخی رسانه های معاند به تحریک درویشان اغتشاشگر پرداختند.

حسینی بیان کرد: از قدیم دراویش سعی می کردند خود را اهل زهد، گوشه نشینى و بی اعتنایی به دنیا و سیاست معرفی کنند اما چند سالی است که در عرصه اجتماعی و سیاسی فعال شده و همچون گروهک‌های معاند به صف آرایی در برابر نظام اسلامی پرداخته اند و کاملاً مشخص است که این جماعت فتنه گر، بازی خورده بیگانگان هستند و دچار توهم شده اند که با پشتوانه حمایت خارجی ها و با ایجاد ارعاب و وحشت می توانند به مقاصد غیرقانونی خود دست پیدا کنند.

استاد دانشگاه تهران ادامه داد: حرکات دراویش فرقی با جنایات تکفیری هاى داعشی و تروریست ها ندارد، در بعضی کشورها با خودرو افراد را زیر گرفتند و باعث کشتار شدند.

حسینی تاکید کرد: اشخاصی که تصور می‌کردند دراویش گنابادی یک فرقه مذهبی مظلوم و بى آزار هستند اکنون می‌دانند که سران آنها می‌خواهند در داخل کشور ناامنی ایجاد کنند لذا باید با این افراد برخورد انقلابى از سوی دستگاه‌های مسئول صورت بگیرد.

دبیر کل کانون دانشگاهیان در پایان خاطر نشان کرد: مسلما در گام اول رانندگانى که جان بر کفان نظام را به شهادت رساندند و نظم و امنیت عمومی را خدشه دار کردند باید بلافاصله در ملأ عام اعدام شوند تا مایه عبرت آشوبگران شود چرا که کوتاهی در برابر چنین جنایتکارانی باعث گستاخی بیشتر آنان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید