دشمن سازی و تهدید انگاری باطل، نتیجه‌ای جز عقب ماندگی و واگرایی ندارد/ اتهام مداخله ایران در کشور‌های منطقه محکوم است

قاسمی گفت: تکرار اتهامات خیالی و اصرار بر راه اشتباهی که پیش از این بار‌ها آزموده شده نتیجه‌ای جز گردش در دور باطل مشکلات منطقه ندارد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی  ؛ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با رد اتهامات تکراری مطرح شده نسبت به جمهوری اسلامی ایران در بخشی از بیانیه مشترک عربستان سعودی و مصر، با محکوم کردن این اقدام، اینگونه اتهامات را بی پایه، واهی و اصرار بر اشتباهات مخرّب گذشته دانست.

قاسمی با تأکید بر آنکه جمهوری اسلامی ایران تکرار اتهامات بی اساس علیه خود از جانب برخی کشور‌های منطقه را دلیل بر ناتوانی آن‌ها در رویارویی با واقعیت‌های منطقه و جهان می‌داند، تصریح کرد: جای تأسف است که دیدار‌های سیاسی و دیپلماتیک میان مسؤولان برخی کشور‌ها در منطقه ما به جای آنکه به حل مشکلات و خروج از وضعیت فرسایشی کنونی بیانجامد، به صحنه‌ای برای اتهام زنی‌های بی پایه و اساس علیه سایر کشور‌های منطقه تبدیل شده است.

وی افزود: تکرار اتهامات خیالی و اصرار بر راه اشتباهی که پیش از این بار‌ها آزموده شده و بی حاصلی آن نیز مشخص شده است، نتیجه‌ای جز گردش در دور باطل مشکلات منطقه ندارد و در شرایطی که منطقه ما نیازمند عقلانیت و واقع بینی است، آن را به ورطه خصومت فرسایشی، دشمن سازی و تهدید انگاری باطل می‌کشاند که نتیجه اش جز عقب ماندگی و واگرایی و سوء استفاده دشمنان و بدخواهان نیست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان تأکید کرد: اتهام مداخله ایران در کشور‌های منطقه به هر شکل و از سوی هر طرفی محکوم است و جمهوری اسلامی ایران همواره کشور‌های همسایه را اولویت خود در سیاست خارجی دانسته و به اشکال مختلف در جهت حل منازعات منطقه و افزایش همگرایی تا حاکمیت امنیت و ثبات در منطقه تلاش کرده و می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید