سردار جعفری: هدف جنگ در سوریه بشار اسد نیست؛ مقاومت و انقلاب اسلامی است‌

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت:جنگ و دفاعی که در سوریه درحال وقوع است برای حفظ حکومت بشار اسد نیست بلکه این جنگ پیروزی و شکست مقاومت و انقلاب اسلامی را بدنبال خواهد داشت.

، سردار محمدعلی جعفری ظهر امروز در برنامه تقدیر از خانواده شهدا اظهارداشت: امروز در جبهه سوریه جوانان مسلمان ایرانی، افغانستانی، یمنی و لبنانی در کنار جوانان سوری حضور دارند. جنگ و دفاعی که در سوریه درحال وقوع است برای حفظ حکومت بشار اسد نیست بلکه این جنگ پیروزی و شکست مقاومت و انقلاب اسلامی را بدنبال خواهد داشت.

 

وی با اشاره به حساسیت جغرافیایی سوریه در منطقه افزود: همسایگی سوریه با فلسطین اشغالی و نزدیکی آن به عراق موقعیت تعیین‌کننده‌ای را برای جمهوری اسلامی به وجود آورده است. رئیس جمهور فعلی سوریه نیز مدافع انقلاب و مقاومت اسلامی با انگیزه‌های متفاوت مانند دشمنی با اسرائیل است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: قطعا سرنوشت اسلام، انقلاب و جمهوری اسلامی در همین جنگ‌ها و مقاومت‌ها رقم خواهد خورد. به یاد داشته باشیم که امام خمینی(ره) فرمودند امروز سرنوشت اسلام به سرنوشت جمهوری اسلامی بستگی دارد.

وی عنوان کرد: جنگ‌های که امروز در سوریه، یمن و عراق درحال وقوع است ادامه جنگ جبهه حق و باطل است که۳۷ سال پیش در ایران آغاز شد و اکنون ادامه آن سرتاسر منطقه مشاهده می‌شود.

خانواده شهدا در به ثمر نشاندن پیام شهیدان نقش مهمی دارند

سردار جعفری تصریح کرد: اسلام در طول تاریخ با جنگ‌های خونین مواجه بود اما جنگ‌های که امروزه در این مقطع حساس به وقوع پیوسته با کمترین تلفات از سوی نیروهای اسلامی درحال رخ دادن است. این جنگ‌ها با شرایط خاص خود و بازتاب اثرات مقاومت آن‌ها در رسانه‌ها پیروزی‌هایی را برای اسلام به ثبت رسانیده است.

وی گفت: تربیت صحیح والدین و صبر همسران شهید یکی از عوامل بسیار مهم در ترویج فرهنگ شهادت طلبی است. شهید حججی یک شهید مانند سایر شهدای مدافع حرم بود اما با اراده الهی تصویری را که دشمنان برای ضربه زدن به اسلام از وی به ثبت رسانده بودند صلابت و مقاومت یک شهید را به جهانیان به نمایش گذاشت و دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد.

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: این حوادث همان مکر و امدادهای الهی است که از بستر امکانات دشمنان برای ضربه زدن به اسلام علیه خودشان مقابله می‌شود.

سردار جعفری در پایان افزود: سخنان محکم همسر شهید حججی در انعکاس پیام شهادت و صلابت وی بسیار تاثیرگذار بود و مانند نقش حضرت زینب(س) در انتقال پیام شهادت امام حسین بود. خانواده معزز شهدا در به ثمر نشاندن خون و پیام این بزرگواران نقش بسیار تعیین کننده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید