اعلام رسمی اجرای قرارداد شرکت رنو در ساوه/تاریخ دقیق آغاز این پروژه مشخص نشده است

اعلام رسمی اجرای قرارداد شرکت رنو در ساوه/تاریخ دقیق آغاز این پروژه مشخص نشده استمحمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس ، از اعلام رسمی اجرای قرارداد رنو در ساوه خبر داد و گفت: بر اساس پیگیری‌ها با اعلام معاونت وزیر صنعت و معدن، قرارداد شرکت رنو مراحل پایانی خود را گذراند.

وی با بیان اینکه این قرارداد می‌تواند شروع خوبی برای صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی کشور باشد، اظهار کرد: صنعت خودروسازی ما می‌تواند با استفاده از سرمایه‌گذاری‌های خارجی و افراد متخصص به دنبال صادرات خودرو باشد.

منصوری ادامه داد: پروژه شرکت رنو در ساوه می‌تواند ۶ هزار نیروی کار را به صورت مستقیم و ۱۰۰ هزار نیروی غیرمستقیم را در صنایع قطعه‌سازی جذب کند.

نماینده مردم ساوه با اشاره به اینکه تاریخ دقیق آغاز پروژه مشخص نشده است، افزود: اکنون در حال مراودات، تغییر و تحول‌هاست، اما اصل موضوع به اتمام رسیده و تعطیلات عید نوروز می‌تواند بهترین زمان برای آغاز آن باشد.

وی ضمن اظهار امیدواری مبنی بر اینکه این پروژه بتواند کشور ما را همانند کره جنوبی به یک صادر کننده خودرو تبدیل کند، گفت: این آغاز می‌تواند نقطه عطفی برای قطع وابستگی ما به نفت باشد و می‌توان با استفاده از صنعت خودروسازی بستر مناسبی را برای پیشرفت ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید