نیروی انتظامی به دنبال مهارت افزایی سربازان است

نیروی انتظامی به دنبال مهارت افزایی سربازان استبه گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی ؛ سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: قشر عظیمی از جوانان کشور سالانه در نیروهای مسلح مشغول به سربازی می‌شوند که وظیفه اصلی آن‌ها حفظ امنیت کشور است؛ اما در کنار این مسئولیت باید مهارت‌آموزی را بیاموزند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: این کاری که امروز  صورت گرفته بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه از زمان فراغت سربازان باید استفاده شود نشأت گرفته تا سربازان بتوانند پس از پایان دوره خدمت سربازی در جامعه مشغول به کار شوند.

وی با بیان اینکه شعار امسال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، گفت: برای اینکه بتوانیم تولید و اشتغال را افزایش دهیم و جمعی از جوانان کشور مشغول به کار شوند باید مهارت‌آموزی را به آن‌ها یاد دهیم. اگر جوانان ما در حوزه‌هایی که نیاز جامعه است مهارت بیاموزند، می‌توانند جذب بازار کار شوند.

سردار اشتری تصریح کرد: با توجه به سازمان‌های تخصصی‌ که در نیروهای مسلح وجود دارد و نیازهای جامعه مهارت‌آموزی برای سربازان با قوت بیشتری ادامه خواهد داشت و مطمئن‌ باشید تأثیرات مثبتی در جامعه خواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه یکی از تأثیرات مثبت این مهارت آموزی علاقه‌مندی جوانان برای حضور در خدمت سربازی است، تصریح کرد: جوانان ما نباید احساس کنند که یک مقطع از جوانی و عمر خود را بدون هیچ توفیقی گذرانده‌اند حتما مهارت‌آموزی باعث اشتیاق جوانان برای حضور در نیروهای مسلح می‌شود که این حضور اثر مثبتی برای خانواده و جامعه خواهد داشت.

وی درباره اولویت آموزش در نیروی انتظامی گفت: بالاترین سرمایه در نیروهای مسلح نیروی انسانی بود که بخش مهم آن سربازان است، ما باید برای این سرمایه‌ بزرگ برنامه‌ریزی‌های بزرگی انجام دهیم.

سردار اشتری ادامه داد: نیروی انتظامی در حد ظرفیت خود به بحث آموزش اهتمام ورزیده البته انجام مأموریت‌های اصلی در نیروی انتظامی در اولویت است اما در کنار اوقات فراغت تا زمانی که بشود آموزش مهارت افزایی را انجام و ارتقا خواهیم داد.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد: در نیروی انتظامی سربازان زمانی که در حوزه‌‌ای مشغول به کارمی‌شوند علاوه بر انجام وظایف اصلی به دلیل نوع فعالیت‌هایی که در حوزه ما وجود دارد مهارت‌آموزی را نیز می‌آموزند که پس از خدمت نیز می‌توانند از آن استفاده کنند برنامه ما این است که جوانان بتوانند پس از طی دوره سربازی راحت و در بهترین شکل ممکن وارد بازار کار شوند.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید