برنامه ریزی برای کیفیت بخشی به برنامه‌های بسیج دانش آموزی

برنامه ریزی برای کیفیت بخشی به برنامه‌های بسیج دانش آموزینامجو مدیر خواهران سازمان بسیج دانش آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی ؛ درباره اقدامات این سازمان در سال ۹۷ اظهار کرد: برپایی انواع نمایشگاه‌ها، توجه به کیفیت بخشی برنامه‌ها و بهبود آن از جمله برنامه‌های ما در سال ۹۷ است تا دانش آموزان از امکانات بهتری برخوردار شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر برنامه رسمی برنامه‌های غیررسمی همچون کشتی‌های آزاد اندیشی و دعوت از نخبگان محجبه را در دستور کار قرار دادیم تا دانش آموزان به طور غیر مستقیم به مقوله حجاب علاقه مند شوند.

نحوه گزینش دانش آموزان در بسیج دانش آموزی

مدیر خواهران سازمان بسیج دانش آموزی با اشاره به نحوه گزینش دانش آموزان در بسیج تصریح کرد: سعی می‌کنیم دانش آموزانی که جذب بسیج می‌شوند از نظر آموزشی در سطح بالایی قرار داشته باشند و شرط معدلی برای این موضوع در نظر گرفتیم که با توجه به نوع مدرسه بازه معدل متفاوت است، اما در حالت کلی دانش آموزان ممتاز در اولویت عضویت بسیج قرار دارند.

نامجو درباره توجه به آسیب های اجتماعی و برنامه ریزی برای این موضوع، عنوان کرد: شوراهای علوی و فاطمی در سازمان بسیج داریم که دانش آموزان به عنوان فرمانده واحد در آن مشغول به فعالیت هستند و به عنوان مغز متفکر شورا برنامه هایی را متناسب با نیاز دانش آموزان در نظر می‌گیرند.

وی با اشاره به کنگره همفکری که سالانه برای اعضای بسیج دانش آموزی و فرماندهان واحد تشکیل می‌شود، گفت: در این کنگره دانش آموزان آسیب های اجتماعی را احصا کردند و کارگروه های تخصصی در بین دختران و پسران به تدریج تشکیل دادیم تا با همکاری کارشناسان زبده در جهت رفع این موضوع گام برداریم.

مدیر خواهران سازمان بسیج دانش آموزی یادآور شد: گاهی در استان های مختلف آسیب های اجتماعی متفاوتی وجود دارد که بر این اساس به طور تخصصی برای رفع این آسیب ها برنامه ریزی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید