جشنوار‌ه‌های پژوهشی به ارتقای تولید علم کمک می‌کند

 جشنوار‌ه‌های پژوهشی به ارتقای تولید علم کمک می‌کندمحمد عرب مدیر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی ؛ اظهار کرد: جشنواره‌های پژوهشی و آموزشی ابزاری برای پایش و ارزیابی عملکرد واحد‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سراسر کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی باید حمایت بهتری از پژوهش و تحقیقات برتر به‌ویژه در بین‌ دانشجویان و دانشمندان جوان انجام شود که این کار سبب ارتقای کیفیت پژوهش‌ها شده و میزان تولید علم را افزایش می‌دهد.

عرب با اشاره به اینکه جشنواره‌های پژوهشی و تقدیر از برگزیدگان آنها  انگیزه دو چندانی را در بین سایر محققان کشور ایجاد می‌کند، افزود: خوشبختانه امروزه کشور در حوزه‌های پزشکی به واسطه همین تحقیق و پژوهش های مختلف  پیشرفت چشمگیری داشته است به طوری که در  گذشته بسیاری از پزشکان و پرستاران ما خارجی بودند و  بعضا برخی از آنها به بیماری‌های منطقه‌ای آشنایی کامل نداشتند ولی امروزه نه تنها پزشک خارجی نداریم بلکه بیمار به خارج از کشور اعزام نمی‌شوند.

کاهش پرداختی از جیب مردم با اجرای طرح تحول

مدیر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد: خوشبختانه طرح تحول نظام سلامت باعث کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم شده است و بسیاری از مشکلات بیماران را رفع کرده به طوری که قبل از اجرای این پروژه علمی پزشکی بیماران برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود مجبور بودند به خارج از بیمارستان بروند.

عرب یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی تهران همگام با سایر دانشگاه‌ها اقدامات ارزشمندی درحوزه تحقیق و پژوهش انجام داده است و امروزه رتبه اول را این مرکز آموزشی در اختیار دارد.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید