منتظریم دولت سامانه ثبت دریافتی مقامات را ایجاد کند/ سازمان مبارزه با فساد در دست برنامه

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی ؛ امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در نشست سراسری انجمن های اسلامی که در دانشکده الیهات دانشگاه علامه برگزار شد در پرسش و پاسخ دانشجویان مبنی بر اختصاص نیافتن بودجه ای برای احیا دریاچه ارومیه گفت: بودجه این کار را رییس جمهور تعیین می کند و اینکه این یک پروژه ملی است یا نه را مجلس مشخص نمی‌کند بلکه سازمان برنامه و بودجه این را تعیین می‌کند.

وی در خصوص سوالی پیرامون افزایش قیمت حامل‌های انرژی توسط مجلس اظهار کرد: قیمت‌گذاری را مجلس انجام نمی‌دهد قیمت گذاری به عهده دولت است.

نماینده مجلس در ادامه در خصوص بحث شفافیت مالی مسئولان کشور خاطر نشان کرد: افرادی که باید اموالشان را معرفی کند مقاماتی مانند رئیس جمهور، سران قوا و خانواده درجه یک آنها می‌شود.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: همکاران ما در مجلس هفتم این موضوع را توسعه دادند و در مجلس هشتم هم به تصویب رسید، شورای نگهبان بنابر دلایلی آن را رد کرد بخش از این موضوع در مجمع تشخیص به تصویب رسید ولی هنوز ابلاغ نشده است.

وی یادآورشد: ما یکسری کارهای دیگری انجام دادیم تا دریافتی های مقامات سیاسی در سامانه ای ثبت شود، این کار انجام شده و منتظریم دولت این سامانه را ایجاد کند و برای همه ما این پرونده تشکیل شود که میزان دریافتی همه ما در این سامانه ثبت گردد.

نماینده مجلس در پاسخ به سوال دیگری در خصوص انتخابات ریاست جمهوری و اینکه چه ملاکی برای شناسایی نامزد اصلح از سوی جبهه پایداری وجود دارد گفت: ما در دوره قبل در بین شخصیت‌های معتقد به گفتمان انقلاب اسلامی به آقای لنکرانی رسیدیم ولی وی از سوی شورای نگهبان رجل سیاسی و مذهبی شناخته نشد و بعد در نهایت به نفع آقای جلیلی رسیدیم.

قاضی زاده هاشمی در خصوص سوال دیگری در خصوص قوانین حمایتی برای کشف کالاهای قاچاق گفت: یک چیزی در این رابطه به عنوان حق الکشف داریم که در حال حاضر به پرسنل نیروی انتظامی داده می‌شود. اما ایده دیگری با عنوان سازمان مبارزه با فساد داریم. در این رابطه ما تعدادی سازمان‌ داریم که در زمینه مبارزه با قاچاق فعالیت می‌کنند و اینها با هم ادغام می شوند و اختیارات آنها بیشتر شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص طرح تحول سلامت و مشکلات پرستاران اظهار داشت: طرح تحول سلامت دولتی است و در مجلس به تصویب نرسیده است. این برنامه ۸ بخش دارد که در این بخش ها چیزی در مورد موضوع تربیت پرستار بیمارستانی وجود ندارد.

این نماینده مجلس گفت: در رابطه با بحث عدالت اجتماعی، نه تنها در حوزه پزشکی بلکه در رابطه با حقوق‌های نجومی هم پیش آمد که بالاخره کف و سقف پرداختها منطقی و معقول باشد. از امسال هم شورای حقوق و دستمزد برای مقامات و کارکنان دولت سقف دریافتی گذاشته که در خصوص پزشکان هم همینطور است.

قاضی‌زاده هاشمی در خصوص بحث تربیت پرستار و کمک پرستار هم تاکید کرد: الان به هر بیمارستانی مراجعه کنید حجم زیادی از خدمات به بیمار را همراه وی می‌دهد ولی آیا همراه بیمار باید چنین کاری انجام دهد؟ آیا خدمات بیمارستان برای این کار تربیت شده است؟ 

وی افزود: وزرات بهداشت تصمیم گرفته برای کارهای فرعی که قرار است در بیمارستان انجام شود یک سری نیروی انسانی تربیت کند، خیلی از کارها را پرستار ما حاضر نیستند انجام بدهند و ما مجبوریم از همراه بیمار بخواهیم تا جای نیرویی که ما بکار نگرفته‌ایم خدمات بدهد. به نظر بنده یک عده می خواستند هر طور شده با وزرات بهداشت دعوا راه بیاندازند ولی این بحث از اساس اشتباه بود.

به دنبال ایجاد سازمان مبارزه با فساد هستیم

دیدگاهتان را بنویسید