۹۵ درصد زائران اربعین روادید دریافت کرده اند

95 درصد زائران اربعین روادید دریافت کرده اندبه گزارش گروه اجتماعی ؛محسن نظافتی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۹۵ درصد زائران اربعین روادید دریافت کرده اند ، گفت: سامانه سماح برای ثبت نام متقاضیان دریافت روادید اربعین همچنان باز است و افراد می‌توانند با مراجعه به این سامانه، نسبت به دریافت روادید کشور عراق اقدام کنند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به کاهش زمان صدور روادید اربعین بیان کرد: اکنون شاهد هستیم که در برخی از استان ها، صدور روادید اربعین به روز شده و در برخی از استان‌ها نیز روادید طی ۲ روز صادر می‌شود.

نظافتی با تاکید بر کاهش قابل توجه حضور افراد فاقد روادید در مرز‌های کشور تصریح کرد: خوشبختانه اکنون بر اساس آمار ارسال شده از مرز‌های کشور، شهروندان به قوانین کشور عراق احترام گذاشته و تعداد افراد فاقد روادید در مرز‌ها بسیار کم است.

وی ادامه داد: مردم باید بپذیرند که عراق کشور دوم است و اگر چه این کشور سرزمین ائمه معصومین است، اما باید برای حضور در این کشور به قوانین آن احترام گذاشته و روادید دریافت کنند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اهمیت دریافت بیمه از سوی زائران خاطرنشان کرد: متاسفانه طی روز‌های اخیر شاهد تصادف تعدادی از زائران ایرانی بودیم. برخی افراد که در این تصادف‌ها جان خود را از دست داده بودند، بیمه نداشتند و در این شرایط خانواده‌های آن‌ها با مشکلاتی مواجه شده اند.

وی بیان کرد: در یکی از تصادف‌های اخیر ۵ تن جان خود را از دست دادند که به خاطر پوشش بیمه، به خانواده‌های آنها مبلغی معادل ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

نظافتی از استقرار نمایندگان بیمه و هلال احمر در مسیر پیاده روی اربعین خبرداد و گفت: در حال حاضر نمایندگان هلال احمر و بیمه در تمام مسیر‌های پیاده روی اربعین حضور دارند تا در صورت نیاز به زائران خدمات ارائه دهند.

امکان نام نویسی در سامانه سماح وجود دارد

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص چگونگی ثبت نام در سامانه سماح اظهارکرد: افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی سماح، ثبت نام خود را انجام داده و با واریز وجه تعیین شده، کد رهگیری دریافت کنند.

وی تاکیدکرد: در صورتی که به طور استثنا، فردی پس از ثبت نام موفق به دریافت کد رهگیری خود نشد، باید به مرکز حج و زیارت استان خود مراجعه کند.

دیدگاهتان را بنویسید