لزوم توجه به بیمه‌های مسئولیت

لزوم توجه به بیمه‌های مسئولیتبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی ؛ محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در سی و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران که امروز (سه‌شنبه) برگزار شد، ضمن خوش‌آمدگویی به اسقف ارمنیان تهران که به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) در شورای شهر تهران حضور یافته است، اظهار کرد: امروز مصادف با سالروز زلزله بم است که بیش از ۴۰ هزار نفر از هموطنانمان را از دست دادیم.

وی با تاکید بر اینکه این حادثه باید برای شهرهای دیگر مثل تهران مورد تجربه قرار گیرد، اظهار کرد: باید تخصیص اعتبارها جهت پیشگیری از زلزله به موقع انجام شود، از سویی دیگر هم نباید این موضوع آنقدر بزرگ نشان داده شود که باعث تشویش اذهان عمومی شود.

هاشمی رفسنجانی گفت: یکی از مسائلی که به پایداری‌ ساختمان‌ها کمک می‌کند بیمه‌های مسئولیت است که قبل و بعد از ساخت جاری است.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بیمه‌های مسئولیت ضلع چهارمی برای نظارت بر ساختمان‌ها است، خاطرنشان کرد: اگر چنین بیمه‌هایی باشد و در هر حادثه‌ای خسارت وارد شود، جامعه بیمه است.

هاشمی رفسنجانی در پایان با اشاره به اینکه قرار بود شهردار تهران در این جلسه حضور یابد تا گزارشی از عملکرد دستگاه‌های چهارده‌گانه برای مقابله با زلزله ارائه کند، اظهار کرد: حضور شهردار تهران برای این کار به جلسه بعد موکول شد.

لزوم تخصیص به موقع اعتبارها جهت پیشگیری از زلزله

دیدگاهتان را بنویسید