مجتبی گلیج طلایی شد/پایان کار نمایندگان ایران با یک مدال طلا و دو برنز

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی ، رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان(امیدها)، روز های ۴ و ۵ آذرماه در شهر بیدگوشچ لهستان برگزار شد که در نهایت با شناخت نفرات برتر به پایان رسید.
در این رقابت ها مجتبی گلیج و یونسی امامی در روز دوم و در اوزان ۹۷ و ۶۵ کیلو گرم به مدال طلا و برنز رسیدند و در روز نخست مسابقات نیز تنها امین طاهری صاحب مدال برنز وزن ۱۲۵ کیلو گرم شد و این در حالی بود که علیرضا کریمی نیز در وزن ۸۶ کیلو گرم می توانست صاحب مدال شود اما به دلیل عدم رویارویی مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس از دور رقابت ها کنار رفت.
بنا بر این گزارش نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان رقابت های روز نخست به شرح زیر می باشد:
در وزن ۶۵ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر یک میهایل گئورگیف از بلغارستان را مغلوب کرد وی در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر صفر یونیزاوا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل باجرانگ قهرمان آسیا و نایب قهرمان بازی های آسیایی از هند با نتیجه ۹ بر ۴ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.وی در دیدار رده بندی با شکست ۶ بر ۴ یاووز از ترکیه صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۷۰ کیلوگرم حمیدرضا زرین پیکر در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود وی در دور دوم مقابل ذولفقار ماخاماتوف از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، زرین پیکر از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد متقی نیا در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل یاجورو یاماساکی از ژاپن شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی مقابل حریف گرجستانی، متقی نیا از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ گئورگی نوگایف از اسلواکی را مغلوب کرد وی در در دور دوم نیز واسیلی کاراس از رومانی را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد. گلیج در دور سوم رسول ماگومدوف از روسیه را با نتیجه ۱۰ بر سه پشت سرگذاشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گلیج در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه ۸ بر ۴ مورازی مچیدلیدزه از اوکراین را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر دزیانیس خرامیانکوف از کشور بلاروس را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.
همچنین نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست این رقابت ها نیز به ترتیب زیر رقم خورد:
در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری در دور نخست مقابل کازویا کویاناگی از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۷ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، اطری حذف شد.
در وزن ۶۱ کیلوگرم ایمان صادقی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر یک شوتا فارتنادزه از گرجستان را شکست داد اما در دور سوم مقابل اسلام دودایف از روسیه با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف روسی مقابل کشتی گیر ژاپنی، صادقی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۸۶ کیلوگرم علیرضا کریمی یکی از شانس‌های مسلم کسب مدال کشتی آزاد امید ایران در رقابت‌های جهانی و دارنده مدال برنز بزرگسالان جهان ۲۰۱۵ در دور نخست مقابل جبرییلوف از روسیه قرار گرفت و در نهایت با نتیجه ۱۴ بر ۳ شکست خورد. کریمی در حالی که تا یک دقیقه مانده به پایان مبارزه از حریف روس خود پیش بود در نهایت ۱۴ بر ۳ شکست خورد. کریمی اگر این کشتی را پیروز می‌شد در دور بعد باید به مصاف حریف رژیم اشغالگرد قدس می‌رفت. یوری کالاشنیکوف کشتی گیر روسی‌الاصل از رژیم صهیونیستی با نتیجه ۴ بر صفر ساموئل بروکس از آمریکا را از پیش رو برداشته بود.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۸ کامیل کاسکیولک از لهستان را مغلوب کرد وی در دور بعد در مصاف با جری هینو از فنلاند با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل، ماگومدامین دبیراف از روسیه با نتیجه ۱۲ بر یک مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار میهالی ناگی از مجارستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

پایان کار آزادکاران امید ایران در رقابت های جهانی با یک مدال طلا و ۲ برنز

دیدگاهتان را بنویسید