نیم درصد دانشجویان علوم پزشکی حکم انضباطی گرفتند

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به بررسی عملکرد آیین نامه انضباطی دانشجویان علوم پزشکی گفت:کمتر از نیم درصد دانشجویان علوم پزشکی حکم انضباطی گرفته‌اند.

وحید صرامی در دومین روز از پنجمین نشست سراسری دبیران شوراهای صنفی مرکزی دانشگاه‌های علوم پزشکی به بررسی عملکرد آیین نامه انضباطی دانشجویان و همچنین شیوه نامه انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه هیچ نهادی به غیر از شورای انضباطی دانشجویان در دانشگاه نمی‌تواند در موارد تخلف، ورود و حکمی صادر کند، گفت: تنها نهادی که در دانشگاه جهت پرداختن به موضوعات انضباطی صلاحیت دارد، شوراهای انضباطی دانشگاه است.

صرامی خاطرنشان کرد: کمتر از نیم درصد دانشجویان علوم پزشکی حکم انضباطی گرفته‌اند که این میزان نشان می‌دهد شوراهای انضباطی ملزم به رعایت قانون هستند.

وی تاکید کرد: این آمار نشان می‌دهد که مقوله آموزش جهت پیشگیری از تخلفات انضباطی توانسته است در کاهش پرونده انضباطی دانشجویان موثر باشد.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت اضافه کرد: موضوع پوشش دانشجویان در سال ۹۱ در قالب آیین نامه مشترکی با امضای دو معاونت «آموزشی و فرهنگی و دانشجویی» به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است که در این آیین نامه مصادیق پوشش دانشجویان وزارت بهداشت مشخص شده است.

صرامی افزود: اجرای این آیین نامه برعهده معاونت آموزشی و ناظر آن معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است که ابلاغ آن جلوی بسیاری از برخوردهای سلیقه‌ای را می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید