نکات روانشناسی در برخوردهای روزمره

نکات روانشناسی برای رفتار صحیح با دیگران

برخی نکات روانشناسی وجود دارد که در سطح ناخودآگاه کار می کنند. این نکات روانشناسی به شما کمک می کنند تا اعتماد دیگران را بدست آورید. یا کسی را تایید کنید و هنگامی که تحت تأثیر قرار می گیرد، آرام باشید.

امروز در سلام بانو نمونه هایی از نکات روانشناسی را که همیشه جواب می دهد، برای شما عزیزان آماده کرده ایم؛ که می توانند در هر شرایطی مفید باشند.

 

شماره ۱. هنگامی که چند نفر می خندند، هر کس به فردی که بیشتر دوستش دارد، نگاه می کند.

پس از یک شوخی خوب یا در وسط یک بحث جالب، هر فرد به طور غریزی به شخص دیگری که بیشتر دوستش دارد نگاه می کند. بنابراین برای پیدا کردن همه چیز در مورد یک گروه از دوستان، چند جوک واقعا خوب آماده کنید.

 

شماره ۲. وقتی عصبی هستید چیزی بخورید.

پیش از یک مکالمه مهم، یک سخنرانی عمومی یا یک اتفاق مشابه که موجب عصبانیت شما می شود، باید سعی کنید آدامس بجویید و یا حتی چیزی بخورید.

  • هیچ کس زمانی که در خطر است، چیزی نمی خورد. در حالی که با جویدن، مغز ما فکر می کند که آرامش دارد. سیگنالی ارسال می کند که تنش را از بین می برد و به ما کمک می کند تا آرام شویم.

 

شماره ۳. خیره شدن برای دریافت اطلاعات به شما کمک می کند.

اگر جوابی از افراد دریافت نمی کنید؛ یا به نظر می رسد که آنها چیزی را به شما نمی گویند، فقط به آنها خیره شوید.

  • در این وضعیت، سکوت چنان غیر قابل تحمل خواهد بود که حاضر می شوند همه چیز را به شما بگویند که فقط این سکوت پایان یابد.

 

شماره ۴. تصور کنید که کارفرمای شما یک دوست خوب شماست.

به منظور از بین بردن نگرانی در طول امتحان مهم و یا مصاحبه شغلی، تصور کنید که فرد مقابل شما یکی از دوستان شماست که برای مدتی طولانی ملاقات نکرده اید. این به شما کمک خواهد کرد تا به سرعت آرام شوید و پاسخ دادن به سوالات شخصی بسیار ساده تر خواهد بود.

 

شماره ۵. اگر مجبور هستید با افراد زیادی کار کنید، یک آینه در پشت خود نصب کنید.

اگر مجبور به صحبت با بسیاری از افراد در محل کار هستید، یک آینه کوچک پشت خود قرار دهید. این مسئله یکی از نکات روانشناسی جالب است. از اینکه بسیاری از مردم مودب تر خواهند بود، شگفت زده می شوید. همچنین زمان ملاقات شما به نصف کاهش میابد. دلیلش این است که هیچکس دوست ندارد خود را عصبانی یا ناراحت ببیند.

 

شماره ۶. اگر فکر می کنید کسی به شما نگاه می کند، فقط خمیازه بکشید.

فقط به این تصویر نگاه کنید. شما هم خمیازه کشیدید؟ بله، خمیازه بسیار مسری است. برای فهمیدن اینکه آیا کسی در حال نگاه کردن به شما هست، تنها خمیازه کشیده و به اطراف نگاه کنید. فردی که در حال تماشای شماست، به احتمال زیاد خمیازه خواهد کشید.

 

شماره ۷. اگر می خواهید به یک دعوا پایان دهید، چیزی برای خوردن بردارید و بین دعوای آن ها بایستید.

 

این پدیده "اثر اسنکمن" نامیده می شود. خوردن به آرامی، آرامش همراه می آورد و خشونت را کاهش می دهد. احتمال حمله به کسی که در حال خوردن است، بسیار کم است. بنابراین دعوا خیلی زود تمام می شود.

 

شماره ۸. اگر می خواهید از شر چیزی خلاص شوید، فقط هنگام صحبت با کسی به او بدهید.

از یک نفر سوال شخصی یا نظرش در مورد چیزی را بپرسید. در حالی که پاسخ می دهد، مغز خیلی مشغول می شود و تمام فعالیت های دیگر را به طور خودکار انجام می دهد. در این وضعیت، اکثر مردم هر چیزی را که به آنها بدهی، بدون فکر کردن می برند.

 

شماره ۹. اگر می خواهید به راحتی با کسی دوست شوید، فقط یک کاری ازش درخواست کنید.

این باید چیزی بسیار ساده ای باشد (مثل قوطی سس، دستمال کاغذی، ورق کاغذ یا قلم). اشخاصی که کاری برای شما انجام می دهند، فکر می کنند که شما را دوست دارند. دلیلش هم این است که به شما کمک کرده اند. این یکی از نکات روانشناسی خاص است.

 

شماره ۱۰. جلسات مهم را برای شروع یا پایان روز نگه دارید.

مردم چیزهایی را که در ابتدا و انتهای روز اتفاق می افتند، به بهترین شکل به یاد می آورند. اتفاقات دیگر تار است. به همین دلیل ما توصیه می کنیم جلسات مهم را برای این بازه های زمانی برنامه ریزی کنید. اگر شما مصاحبه شغلی دارید، سعی کنید که اولین یا آخرین نامزد باشید.

 

شماره ۱۱. هنگام صحبت با دیگران، به جهت پاها دقت کنید.

پاهای اشخاص در هنگام مکالمه می تواند به شما در یافتن احساسات واقعی آنها کمک کند. اگر به سمت آنها بروید و فقط بدنشان را به طرف شما برگردانند، نه پایشان، به این معنی است که به شما را علاقه ندارند.

  •     همچنین، اگر جهت کفش های خود را به یک سمت متفاوت بردند، به این معنی است که آنها می خواهند در اسرع وقت آنجا را ترک کنند.

 

شماره ۱۲. تکرار حرکات افراد دیگر، به شما کمک خواهد کرد که اعتماد آنها را به دست آورید.

تکرار حرکات، حالت یا شکل صورت می تواند به شما در جلب اعتماد دیگران کمک کند. حتی اگر شخص متوجه نشود که به دلیل رفتار آشنا، خودش را نگاه می کند. اکثر مردم خودشان را دوست دارند. مهمترین چیز در این بخش از نکات روانشناسی این است که در تکرار آنها افراط نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید