آتش‌سوزی‌های کانادا: کمک‌های جهانی در حالی که کبک در حال مبارزه با آتش‌سوزی‌های «تاریخی» است، می‌رسد

استان های کانادا معمولاً منابع آتش نشانی را برای برآورده کردن نیازهای فصل آتش سوزی به اشتراک می گذارند. در این عکس از آلبرتا، آتش نشانان نیوبرانزویک دوشادوش با آتش نشانان کبک کار می کنند.

آتش‌سوزی‌هایی که منطقه وسیعی از شرق آمریکای شمالی را با دود پوشانده‌اند، ظاهراً در اوایل ژوئن در استان کبک کانادا، به دلیل هوای خشک و گرم و چندین بار برخورد رعد و برق، در طول شب در استان کبک در کانادا گسترش یافتند.

آتش‌سوزی‌های جنگلی در اوایل این ماه به سرعت گسترش یافتند و پس از طوفان رعد و برق در اول ژوئن از 36 به بیش از 100 نفر رسیدند.

فیلیپ برگرون با آژانس آتش نشانی کبک گفت: پس از شروع به ظاهر معمولی فصل آتش سوزی، “در عرض سه روز، همه چیز بسیار بد پیش رفت.”

شعله های آتش فزاینده منابع آتش نشانی محلی را تخلیه کرده است.

آتش نشانان جهانی اکنون در حال ورود به کبک برای کمک به خاموش کردن بیش از 130 آتش سوزی جنگلی در حال حاضر در منطقه هستند.

حدود 110 آتش‌نشان از فرانسه قرار بود روز پنجشنبه به کبک برسند و کمک‌های اضافی هم اکنون از استان مجاور نیوبرانزویک رسیده است.

آقای برگرون به بی‌بی‌سی گفت که کمک‌های اضافی برای آتش‌نشانان محلی که در تلاش برای مهار شعله‌ها هستند، «تفاوت بزرگی» ایجاد می‌کند، که بسیاری از آن‌ها در روزهای ۱۴ ساعته کار می‌کنند که از طلوع خورشید شروع می‌شود.

او گفت: «برای خاموش کردن آتش، به افرادی نیاز دارید که کار را انجام دهند. هر چه تعداد افراد بیشتر باشد، کارآمدتر خواهیم بود.»

آقای Bergeron گفت که بدون دست اضافی، قابلیت های آتش نشانی محلی کبک فقط می تواند حدود 25 تا 35 آتش سوزی بزرگ جنگل را در هر زمان معین مدیریت کند.

آقای برگرون گفت که استان معمولاً دارای پایگاهی متشکل از حدود 250 آتش نشان محلی است که در هر سال آماده مقابله با آتش سوزی های جنگلی هستند – کسری از 1200 نفری که فرانسوا لگو، نخست وزیر کبک گفت، برای کمک به مبارزه موفق با آتش سوزی های فعلی مورد نیاز است.

این بدترین فصل آتش سوزی کبک است و از روز پنجشنبه بیش از 280000 هکتار (691900 هکتار) زمین در آتش سوخت.

برای رفع نیاز بی سابقه، استان طی هفته گذشته 300 نفر دیگر را در شهر کبک آموزش داده است تا بتوانند فوراً مستقر شوند.

آقای برگرون گفت که آنها سه روز آموزش فشرده را گذرانده اند و “بیشتر آنها افرادی با تجربه در جنگل هستند، یا کارگران جنگل یا تجربه قبلی در اطفای حریق”.

وی گفت که 600 آتش نشان دیگر از ایالات متحده نیز عازم کانادا هستند و انتظار می رود تعدادی از آنها هفته آینده به کبک برسند.

“در عرض یک روز همه جا آتش گرفت”

از روز پنجشنبه، تعداد آتش سوزی ها در کبک از 150 به 137 کاهش یافته است. اما یک چالش جدید ظاهر شده است: به گفته برگرون، برخی از آتش سوزی ها آنقدر بزرگ می شوند که اکنون با آتش سوزی های دیگر ادغام می شوند.

کبک هرگز آتش‌سوزی‌هایی با این مقیاس را ندیده است که معمولاً در بخش‌هایی از غرب کانادا مانند آلبرتا و بریتیش کلمبیا رخ می‌دهد.

فصل آتش سوزی استان پس از آن رعد و برق اول ژوئن به نقطه عطفی رسید.

آقای برگرون گفت: «در عرض یک روز، همه جا آتش گرفت.

از آن زمان تاکنون، نزدیک به 15000 نفر در مرکز کبک از خانه های خود تخلیه شده اند.

با ادامه آتش سوزی در سراسر کشور در آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا و مناطق شمال غربی، در مجموع حدود 20000 نفر در کانادا تخلیه شده اند.

مقامات فدرال در کانادا هشدار داده اند که این ممکن است بدترین فصل آتش سوزی در این کشور باشد. نزدیک به چهار میلیون هکتار (9.8 میلیون هکتار) زمین تاکنون در این زمان سوخته است – حدود 12 برابر میانگین 10 ساله برای این زمان از سال.

  • آیا تغییرات آب و هوایی به آتش سوزی های کانادا دامن می زند؟
  • دهلی: شهری که در آن نفس کشیدن خطرناک است

بیل بلر، وزیر آمادگی اضطراری کانادا، روز چهارشنبه به بی بی سی گفت: «این معادل تقریباً 10 میلیون زمین فوتبال است.

فصل غیرمعمول فعال برخی از سیاستمداران را برای ایجاد یک سرویس آتش نشانی ملی برانگیخته است. کانادا معمولاً به هر استانی متکی است که منابع یا کمک ایالت های مجاور ایالات متحده را به اشتراک می گذارد.

برایان وینز، مدیر عامل Canada Wildfire، سازمانی که محققان مدیریت آتش سوزی جنگلی را با همکاری آژانس های آتش نشانی استانی مدیریت می کند، گفت: هنگامی که این منابع تحت فشار قرار می گیرند، استان ها از دولت فدرال برای حمایت نظامی و همچنین از دیگر کشورها برای کمک بین المللی می خواهند. .

با شعله‌ور شدن همزمان آتش‌سوزی‌های بسیاری در سال جاری، استان‌هایی که در حال نبرد با شعله‌های آتش خود هستند، اکنون برای به اشتراک گذاشتن منابع در تنگنا قرار دارند.

آقای وینز گفت: «ما اساساً چهار یا پنج حوزه قضایی داریم که درخواست کمک می‌کنند، و چند حوزه قضایی دیگر هم هستند که تمایلی به آزاد کردن افراد ندارند، زیرا اتفاقات بسیار بدی در آنها افتاده است.

برخی، مانند ریچارد کانینگ، عضو پارلمان با حزب چپ‌گرای دموکرات جدید، سیستم کنونی را ناکارآمد، به‌ویژه در مواجهه با آنچه که پیش‌بینی می‌شود بدتر شدن بحران آب و هوایی باشد، انتقاد کرده‌اند.

آقای کنینگ روز دوشنبه در نامه ای به پارلمان نوشت: واضح است که ما باید نقش فدرال در حفاظت و واکنش در برابر آتش سوزی را دوباره ارزیابی کنیم.

روز چهارشنبه، نخست وزیر جاستین ترودو اذعان کرد که دولت او در حال بررسی ایجاد یک آژانس ملی واکنش به بلایا است.

آقای وینز گفت که کانادا ممکن است در آینده نیاز به تجدید نظر در منابع آتش نشانی خود داشته باشد.

او گفت: «اگر می‌خواهید بدانید که تغییرات آب و هوایی چگونه خواهد بود، این ماه خاص کاملاً نمونه‌ای از انتظارات شماست.

در صورت تمایل می توانید نظر خود را بفرمایید

از همین دسته‌بندی

ژرفنما

ژرفنما پایگاهی برای دریافت بروزترین اخبار و مقالات آموزشی از اقتصاد و سیاست گرفته تا فناوری و هوش مصنوعی است. همراهی شما، انگیزه‌ی ما برای ادامه دادن است.

@۲۰۲۳ – همه حقوق محفوظ است. کپی برداری از مطالب سایت تنها با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.