خشک‌ترین استان کشور این‌جاست/ کم‌بارشی در کشور ۳ ساله شد

driest-province-country-lack-rainfall-country-3-years

تسنیم نوشت: رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش نسبت به میانگین های بلند مدت به پایان رسید و سومین سال متوالی کم بارش کشور را رقم زد.

سحر تاجبخش مسلمان از پایان سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش‌ها نسبت به میانگین‌های بلند مدت خبر داد و اظهار کرد: سال آبی ( اول مهر ۱۴۰۱ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲) متاسفانه مانند ۲ سال گذشته با کاهش بارش به اتمام رسید.

وی افزود: توزیع بارش سال آبی گذشته در همه نقاط کشور یکسان نبود به طوری که بدترین شرایط در حاشیه شرقی کشور به خصوص در استان خراسان رضوی ثبت شده است.

وی یادآور شد: بیشترین کم بارشی در استان خراسان رضوی اتفاق افتاد، همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز از جمله تهران، قزوین و سمنان نیز شرایط خوب نبود به نحوی که پس از خراسان رضوی بیشترین کم بارشی ها در این مناطق اتفاق افتاد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همانطور که در گذشته پیش‌بینی کرده بودیم در برخی استان‌های واقع در زاگرس جنوبی نظیر کهگیلویه و بویراحمد شرایط بارشی خوبی رقم خورد.

تاجبخش اضافه کرد: علاوه بر این موضوع، ۲ سال گذشته نیز را با کاهش بارش در کشور سپری کردیم و این شرایط را به مراتب وخیم تر کرده است این یعنی اینکه ما سه سال متوالی در کشور کمبود بارش داریم.

وی تاکید کرد: با توجه به مصارف آبی کشور، ضرورت مدیریت یکپارچه منابع آب بدیهی است.

در صورت تمایل می توانید نظر خود را بفرمایید

از همین دسته‌بندی

ژرفنما

ژرفنما پایگاهی برای دریافت بروزترین اخبار و مقالات آموزشی از اقتصاد و سیاست گرفته تا فناوری و هوش مصنوعی است. همراهی شما، انگیزه‌ی ما برای ادامه دادن است.

@۲۰۲۳ – همه حقوق محفوظ است. کپی برداری از مطالب سایت تنها با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.