پاداش مضحک بارسلونا: هیچکس باور نمی‌کرد

اعضای تیم اول باشگاه بارسلونا به خاطر موفقیت های فصل قبل پاداشی بسیار اندک دریافت کردند و نارضایتی هایی از مدیران به وجود آمده است.

barcelona-ridiculous-bonus-one-believed

به گزارش “ورزش “ورزش سه”، آاس امروز نوشت که باشگاه بارسلونا هنوز هیچ پاداشی به اعضای تیم اول خود برای فتح لالیگا پرداخت نکرده و فعلا نیز هیچ برنامه‌ای برای آن ندارد. این باعث بروز ناراضایتی هایی در تیم شده است. وقتی ژاوی از مدیران باشگاه در این مورد سوال کرده، پاسخ شنیده که با بهتر شدن اوضاع اقتصادی، پاداشی ویژه برای قهرمانی لالیگا به بازیکنان و دیگر اعضای تیم اول تعلق خواهد گرفت ولی فعلا کسی نباید منتظر پاداش باشد.

barcelona-ridiculous-bonus-one-believed

نکته جالب اینکه بارسلونا برای فتح سوپرجام اسپانیا تنها 10 هزار یورو پاداش داده بود. مدیران بارسا در این مورد پاسخ داده اند که آن اولین جام دوران مربیگری ژاوی در باشگاه بود و به همین دلیل تصمیم گرفته شد پاداشی هرچند اندک پرداخت شود ولی در مورد لالیگا هیچ برنامه ای از قبل در بودجه پیش‌بینی نشده بود و باشگاه الزامی برای پرداخت آن نداشت.

ژاوی در حالی کار خود در بارسلونا را شروع کرد که شرایط تیم زیر نظر رونالد کومان اصلا خوب نبود و او در اولین فصل حضورش هدفی جز کسب سهمیه نداشت. بارسا با او از همه جام‌ها کنار رفت، ولی توانست در لالیگا نایب قهرمان شود و سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند. فصل قبل او بارسا را قهرمان لالیگا و سوپرجام کرد ولی در دیگر جام‌ها موفقیتی کسب نکرد.

barcelona-ridiculous-bonus-one-believed

فتح سوپرجام پس از دو بازی در عربستان محقق شد. بارسا ابتدا بتیس را در نیمه نهایی شکست داد و در فینال برابر رئال مادرید، دشمن دیرینه به برتری 3-1 رسید. اولین قهرمانی بارسا با ژاوی و به خصوص پیروزی بر رئال مهمترین دلیل تعلق گرفتن پاداش به بازیکنان بود اما در مورد لالیگا این اتفاق رخ نداد.

آاس نوشته است که بازیکنان در پرواز برگشت به اسپانیا و پس از چانه‌زنی بسیار با خوان لاپورتا او را راضی به پرداخت پاداش برای فتح سوپرجام کردند و در غیر این صورت خبری از همین پاداش هم نبود.

در قرارداد بازیکنان قید شده بود که اگر لالیگا و لیگ قهرمانان را باهم فتح کنند، قطعا پاداش دریافت خواهند کرد. عدم موفقیت در لیگ قهرمانان سبب شد بازیکنان برای دریافت پاداش قهرمانی لالیگا اصرار نکنند. 

چند روز پیش همچنین اعلام شد که سقف دستمزدها در بارسلونا نیز 378 میلیون یورو کاهش پیدا کرده تا مشخص شود امسال نیز خبری از پاداش نخواهد بود.

در واقع علیرغم تلاش‌ها و کاهش حدود 160 میلیونی حقوق و دستمزد، باشگاه تحت ریاست خوان لاپورتا همچنان درگیر است و از قانون فروش یک بازیکن برابر با خرید یک بازیکن تبعیت نمی‌کند. موردی که سد راه بارسا در انتقالات امسال بود و تنها می توانست 40 درصد از رقم انتقال یک بازیکن را برای خرید جایگزین هزینه کند.

در صورت تمایل می توانید نظر خود را بفرمایید

از همین دسته‌بندی

ژرفنما

ژرفنما پایگاهی برای دریافت بروزترین اخبار و مقالات آموزشی از اقتصاد و سیاست گرفته تا فناوری و هوش مصنوعی است. همراهی شما، انگیزه‌ی ما برای ادامه دادن است.

@۲۰۲۳ – همه حقوق محفوظ است. کپی برداری از مطالب سایت تنها با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.