خانه فناوریامنیت سایبری اف بی آی می گوید هکرهای مرتبط با کره شمالی پشت سرقت 100 میلیون دلاری رمزارزها هستند

نکات کلیدی اف‌بی‌آی گفت که «می‌تواند تأیید کند» که گروه لازاروس و APT38، دو گروه هکر مرتبط با کره شمالی، مسئول حمله به پل Horizon در سال گذشته بوده‌اند. هکرها در این حمله 100 میلیون دلار ارزهای دیجیتال را سرقت کردند. روی پل Horizon، که معامله گران از آن برای مبادله توکن های دیجیتال بین شبکه های مختلف بلاک چین استفاده می کنند. FBI همچنین گفت که بازیگران سایبری کره شمالی در این ماه از سیستم Railgun برای شستشوی بیش از 60 میلیون دلار از توکن اتر دزدیده شده در جریان سرقت ژوئن 2022 استفاده کردند.

ب

b\’

اف‌بی‌آی ادعا می‌کند که هکرهای مرتبط با کره شمالی در سال گذشته دزدی 100 میلیون دلاری رمزارز در پل به اصطلاح Horizon را پشت سر گذاشته‌اند.

اداره تحقیقات فدرال اعلام کرد بازیگران مرتبط با کره شمالی پشت سرقت 100 میلیون دلاری از طریق هک یک محصول کریپتو در سال گذشته بودند.

اف‌بی‌آی گفت که «می‌تواند تأیید کند» که گروه لازاروس و APT38، دو گروه هکر مرتبط با پیونگ‌یانگ، مسئول حمله به پل موسوم به Horizon در سال ۲۰۲۲ هستند.

معامله گران از یک پل برای مبادله ارزهای دیجیتال بین شبکه های مختلف بلاک چین استفاده می کنند.

FBI همچنین گفت که بازیگران سایبری کره شمالی در این ماه از سیستم Railgun برای شستشوی بیش از 60 میلیون دلار از توکن اتر دزدیده شده در جریان سرقت ژوئن 2022 استفاده کردند. Railgun سیستمی است که برای کمک به حفظ ناشناس بودن افرادی که در حال جابجایی ارزهای دیجیتال هستند طراحی شده است.

FBI گفت که بخشی از اتر دزدیده شده به چندین ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی ارسال شده و به بیت کوین تبدیل شده است.

در زمان هک، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic گفت که “نشانه های قوی” وجود دارد که لازاروس پشت این حمله بوده است. تقریباً بلافاصله، هکرها سعی در جابجایی وجوه از طریق ابزارهایی برای مبهم کردن هویت آنها داشتند.

اف‌بی‌آی گفت که به شناسایی و اخلال در سرقت و پولشویی کره شمالی که برای حمایت از برنامه‌های موشک‌های بالستیک و سلاح‌های کشتار جمعی کره شمالی استفاده می‌شود، ادامه می‌دهد.

مهاجمان مرتبط با کره شمالی به سایر هک های رمزنگاری پین شده اند.

سال گذشته، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، لازاروس را به دزدی 600 میلیون دلاری از شبکه رونین، یک به اصطلاح زنجیره جانبی برای بازی رمزنگاری محبوب Axie Infinity متهم کرد.

رایان براون از CNBC در این گزارش مشارکت داشت

\”

Related Posts

پیام بگذارید

Newsletter

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites.

Buy Soledad now!

Edtior's Picks

Latest Articles

u00a92022u00a0Soledad.u00a0All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0Penci Design.