چگونه پیکاپ کنار خیابان باعث شد وینگ در رویکرد خود برای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین تجدید نظر کند

ما از دفاتر پالو آلتو شرکت Alphabet بازدید می کنیم تا نگاهی اجمالی به سیستم در حال اجرا داشته باشیم.

curbside-pickup-caused-wing-rethink-approach-drone-delivery-1

از بسیاری جهات، تحویل هواپیماهای بدون سرنشین از نظر تجارت الکترونیکی مقیاس‌پذیر، همچنان در آسمان بسیار بد است. با این حال، در جیب‌های کوچک‌تر و کنترل‌شده، این مفهوم در حال حرکت است. در میان این نقاط، یک پردیس ماهواره‌ای کوچک گوگل در دامنه‌های پالو آلتو قرار دارد. ساختمان هایی که همسایه دفاتر بزرگتر تسلا و اچ پی هستند، خانه تعداد انگشت شماری از بخش های گوگل، از جمله Nest و Wing (یک موضوع تصادفی، تصور می شود) هستند.

هواپیماهای بدون سرنشین با بال ثابت یک منظره معمولی در حریم هوایی کوچک، با حسن نیت از سوی دومی هستند. پارکینگ جلو به سرعت به سکوی پرتابی برای آزمایش این سیستم ها و مکانیسم های مختلف مرتبط تبدیل می شود. وقتی من این هفته از شرکت بازدید کردم، وینگ تعداد انگشت شماری از هواپیماهای تحویل خود را به بازار عرضه کرد، تا حدی برای نشان دادن سیستم جدیدش.

پارکینگ ها یک سکوی پرتاب ایده آل در یک منطقه روستایی هستند، با این فرض که بتوانید آن را از خودروها مسدود کنید. آنها همه جا هستند و مسیری بدون مانع برای برخاستن عمودی ارائه می دهند. به این ترتیب، جای تعجب نیست که آنها به رویکرد شرکت برای رساندن تحویل به مناطق متراکم حومه شهر مبدل شده اند.

این بازاری است که شرکت جوان مدتی است روی آن تمرکز کرده است. من مدت‌ها پیشنهاد کرده‌ام که کاربرد ایده‌آل برای این فناوری‌ها بیشتر مناطق روستایی و مکان‌هایی با زیرساخت‌های سفر ناکافی است. تحویل اضطراری در نقاطی با جاده های غیرقابل نفوذ بسیار منطقی است.

“باور من در این مورد این است که تحویل همیشه به مجموعه ای از پیشنهادات مختلف نیاز دارد، به همان ترتیبی که اگر در فرودگاه حاضر شوید، پروازهای کوتاه مدت و پروازهای طولانی مدت وجود دارد و هواپیماهایی طراحی شده اند تا آدام وودورث، مدیر عامل شرکت، در حالی که تیم را برای پرتاب آماده می‌کند، به من می‌گوید. بخش بازاری که ما بیشتر روی آن تمرکز می کنیم، حومه شهری متراکم است که به روستاها نزدیک می شود. تقاضای زیادی در آنجا وجود دارد. اینجاست که مردم انواع سفارش‌هایی را دریافت می‌کنند که در طول همه‌گیری به شدت افزایش یافته است.»

این بیماری همه گیر همچنین شاهد ظهور پیکاپ کنار خیابان بود. از آنجایی که بسیاری از موسسات به طور موقت بسته شدند و مصرف کنندگان همچنان از قرار گرفتن در معرض آن می ترسیدند، این به یک راه میانه سریع و آسان بین خرید آنلاین و فروشگاهی تبدیل شد. در حالی که تا حد زیادی موقتی به نظر می رسید، بسیاری از فروشگاه ها آن چیزی را که ثابت شده یک گزینه محبوب است – به ویژه در بازارهای حومه شهر – حفظ کرده اند.

این شیوع به وینگ اجازه داد تا روی رویکردی که قبلاً به حضور یک کارمند برای انتقال پهپاد متکی بود، تجدید نظر کند.

curbside-pickup-caused-wing-rethink-approach-drone-delivery-2

ایده اصلی این بود: آیا می‌توانید آن را روی علامت [پیکاپ کنار پیاده‌روی] بچسبانید؟ وودورث می گوید. «فرصت با گردش کار موجود وجود دارد. چگونه می‌توانید کاری کنید که هواپیما مانند ماشینی که در حال حرکت است کار کند؟ چگونه می‌توانید آن را طوری بسازید که هواپیما جعبه را برمی‌دارد، نه اینکه شخص مجبور باشد آن را در آنجا همگام‌سازی کند؟ زمان زیادی طول کشید تا یک راه حل مکانیکی قوی برای آن به دست آوریم که به الکترونیک بیشتری نیاز نداشته باشد.

علیرغم نام، AutoLoader یک سیستم کاملاً غیرفعال است. ارتفاع آن تقریباً چهار فوت است، بدون احتساب دو لوله PVC که مانند یک جفت شاخ از جلو بیرون آمده اند. عملیات ساده است. پس از ثبت سفارش، یک کارمند آن را در یک جعبه مقوایی با یک حلقه پلاستیکی در بالا بسته بندی می کند که کمی شبیه به یک غذای شاد است. بارگیری آن روی دکل ساده است: شما دو میخ را از طریق یک جفت سوراخ در جعبه روی AutoLoader قرار می دهید.

هنگامی که پهپاد از راه می رسد، برای مدتی روی AutoLoader شناور می شود تا وضعیت را بررسی کند و مطمئن شود که همه چیز درست به نظر می رسد. اگر با مشکلی مواجه شود که نتواند آن را اصلاح کند (مثلاً کارمند فراموش کرده است بسته را بارگیری کند)، به هاب باز می گردد. یکی از نقاط ضعف سیستم کاملاً غیرفعال این است که نمی تواند به پهپاد هشدار دهد یا در مورد مشکلات احتمالی عمل می کند.

اگر همه چیز خوب به نظر برسد، پهپاد یک بند را پایین می‌آورد، در حالی که دو قطب اطمینان می‌دهند که خیلی از هدف دور نمی‌شود. هنگامی که بند به درستی در زیر جعبه قرار می گیرد، شروع به جمع شدن می کند، محموله را مانند یک سیم ماهیگیری بالا می برد و برای سفر بالا می کشد. هنگامی که پهپاد به نقطه وانت تعیین شده توسط مشتریان می رسد، جعبه را به آرامی روی زمین پایین می آورد. این منطقه باید تقریباً شش در شش فوت باشد، بدون اینکه شاخ و برگ منطقه را پنهان کند.

curbside-pickup-caused-wing-rethink-approach-drone-delivery-3

مسلماً طول ساختمان Wing به طور قابل توجهی کمتر از سفری است که این پهپادها در طبیعت انجام می دهند، اما همه چیز در اولین نسخه نمایشی به خوبی پیش رفت. نماینده وینگ جعبه را باز کرد و من به خودم کمک کردم تا موز داخل آن را بیاورم و در نتیجه ناهارم را خراب کردم. ناگهان به ذهنم رسید که راه بهتری برای آزمایش محموله وجود دارد. از یکی از کارمندان وینگ خواستم نوشابه بگیرد.

پهپاد سفر را تکرار کرد (اگرچه مشخصات رویکرد آن تا حدی تصادفی است) و محموله را پایین آورد. کارمند وینگ جعبه را باز کرد، بطری کوکاکولا را گرفت و درپوش آن را بیرون آورد. فوم در حال انفجار وجود نداشت – یک علامت مثبت قطعی. او برای آیندگان چنگ زد.

curbside-pickup-caused-wing-rethink-approach-drone-delivery-4

وودورث می‌گوید: «ما انتظار داریم تا پایان سال، اینها را در بخش‌هایی از عملیات خود عرضه کنیم. “و سپس تا اواسط سال آینده، شبکه تحویل کامل آنها را خواهد داشت.”

Wing در مورد تعداد پهپادهایی که در حال حاضر در حال کار هستند اطلاعات دقیقی ارائه نمی دهد. در عوض، شرکت رشد را با تعداد تحویل‌هایی که به طور کامل انجام می‌دهد، تعیین می‌کند. این بیش از 340000 مورد از آن‌ها را انجام داده است و می‌گوید «هزاران» پهپاد در طول عمر خود ساخته است. استرالیا بخش عمده ای از تحویل های خود را تشکیل می دهد و پس از آن ایالات متحده قرار دارد و اروپا در رتبه سوم قرار دارد.

در صورت تمایل می توانید نظر خود را بفرمایید

از همین دسته‌بندی

ژرفنما

ژرفنما پایگاهی برای دریافت بروزترین اخبار و مقالات آموزشی از اقتصاد و سیاست گرفته تا فناوری و هوش مصنوعی است. همراهی شما، انگیزه‌ی ما برای ادامه دادن است.

@۲۰۲۳ – همه حقوق محفوظ است. کپی برداری از مطالب سایت تنها با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.