اپل برای کاهش تشعشعات آیفون 12 و جلب رضایت فرانسه، به‌روزرسانی منتشر می‌کند

چند روز پیش فرانسه فروش آیفون ۱۲ را به‌خاطر تشعشعات بالاتر از حد مجوز آن به‌طور موقت متوقف کرد. حالا اپل گفته است که برای رفع این مشکل، برای آیفون 12 به‌روزرسانی منتشر خواهد کرد.

فرانسه با توقف فروش آیفون 12، به اپل اولتیماتوم داد که در سریع‌ترین زمان ممکن و با تمام ابزارهای در دسترس خود، این مشکل را برطرف کند یا اینکه برای تمام دستگاه‌های آیفون ۱۲ فروخته‌شده در فرانسه فراخوان دهد. حالا اپل به این موضوع واکنش نشان داده و گفته است که برای رفع این مشکل، به‌روزرسانی منتشر می‌کند.

کاهش تشعشعات آیفون 12 با به‌روزرسانی نرم‌افزاری

درحال‌حاضر به‌طور دقیق نمی‌دانیم به‌روزرسانی نرم‌افزاری چگونه می‌تواند تشعشعات آیفون ۱۲ را کاهش دهد، بااین‌حال اپل مطمئن است که با این آپدیت، نگرانی‌های فرانسه را کاهش می‌دهد. علاوه‌براین، کوپرتینویی‌های روش‌های آزمایش در فرانسه را هم در نظر می‌گیرند.

apple-releases-update-reduce-iphone-12-radiation-satisfy-france

برخلاف سایر کشورها، آژانس ملی فرکانس فرانسه (ANFR) نه‌تنها آزمایش آهنگ جذب ویژه (SAR) برای سر و بدن انجام می‌دهد، بلکه این آزمایش را برای اندام‌ها هم انجام می‌دهد؛ مانند زمانی که گوشی را در دست گرفته‌اید. آیفون ۱۲ در تست‌های مربوط به اندام‌ها عملکرد نامناسبی داشته و نتوانسته آن‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارد.

اپل در بیانیه‌اش گفته که مشکل به وجود آمده مربوط به پروتکل مورد استفاده رگولاتورهای فرانسه است و یک نگرانی مربوط به ایمنی دستگاه نیست:

«ما یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای کاربران در فرانسه منتشر خواهیم کرد تا با پروتکل مورد استفاده توسط رگولاتورهای فرانسه مطابقت داشته باشد. ما می‌خواهیم آیفون 12 همچنان در دسترس کاربران در فرانسه باشد. این موضوع مربوط به یک پروتکل تست خاص مورد استفاده توسط رگولاتورهای فرانسه می‌شود و یک نگرانی مربوط به ایمنی نیست.»

مقامات بلژیک، آلمان و ایتالیا از اپل خواسته‌اند که این به‌روزرسانی را برای کل کشورهای اتحادیه اروپا منتشر کند و احتمالاً چنین اتفاقی رخ خواهد داد. دولت فرانسه گفته است که آیفون 12 پس از دریافت به‌روزرسانی دوباره آزمایش می‌شود و اگر تشعشعات آن در محدوده قانونی SAR قرار بگیرد، فروش آن فوراً از سر گرفته خواهد شد.

apple-releases-update-reduce-iphone-12-radiation-satisfy-france

در صورت تمایل می توانید نظر خود را بفرمایید

از همین دسته‌بندی

ژرفنما

ژرفنما پایگاهی برای دریافت بروزترین اخبار و مقالات آموزشی از اقتصاد و سیاست گرفته تا فناوری و هوش مصنوعی است. همراهی شما، انگیزه‌ی ما برای ادامه دادن است.

@۲۰۲۳ – همه حقوق محفوظ است. کپی برداری از مطالب سایت تنها با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.