جنرال موتورز از فورد پیروی می کند و از شارژرهای تسلا استفاده می کند

مری بارا، مدیر عامل شرکت جنرال موتورز روز پنجشنبه در جریان یک توئیتر اسپیس با مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، گفت که جنرال موتورز استاندارد شارژ خودروهای الکتریکی تسلا را در خودروهای الکتریکی آینده خود یکپارچه خواهد کرد. توافق بین رقبای قبلی کمتر از دو هفته پس از اعلام شراکت مشابه فورد صورت گرفت و نشان می‌دهد که خودروسازان دیگر نیز به زودی می‌توانند از آن پیروی کنند.

همانند شراکت فورد، صاحبان خودروهای برقی جنرال موتورز نیز به بیش از 12000 سوپرشارژر در سراسر ایالات متحده و کانادا دسترسی خواهند داشت.

بارا گفت: «فکر می‌کنم ما در اینجا فرصتی واقعی داریم تا واقعاً این استاندارد را برای آمریکای شمالی یکپارچه کنیم، که فکر می‌کنم حتی امکان پذیرش انبوه بیشتری را فراهم می‌کند.»

بارا گفت که نسل‌های بعدی خودروهای الکتریکی این شرکت از سال 2025 به درگاه شارژ تسلا به نام استاندارد شارژ آمریکای شمالی (NACS) مجهز خواهند شد.

خودروهای تسلا دارای یک رابط شارژ هستند که هم AC و هم تا 1 مگاوات شارژ DC را فراهم می کند. در مقایسه با کانکتورهای سیستم شارژ ترکیبی (CCS) که معمولاً در خودروهای الکتریکی آمریکای شمالی و اروپا استفاده می‌شود، کانکتور تسلا به دلیل طراحی فشرده، سهولت استفاده و عملکرد بهتر، متمایز است. در حالی که شارژرهای تسلا در طول تاریخ فقط برای خودروهای الکتریکی تسلا در دسترس بوده اند، این شرکت اخیراً اقداماتی را برای ایجاد NACS به عنوان استاندارد جدید در آمریکای شمالی انجام داده است. سال گذشته، تسلا طراحی کانکتور شارژ EV خود را به اشتراک گذاشت تا اپراتورهای شبکه و خودروسازان را به پذیرش فناوری جدید تشویق کند.

به گفته بارا، تا اوایل بهار 2024، صاحبان وسایل نقلیه GM با پورت شارژ CCS می توانند به آداپتورها دسترسی داشته باشند. مدیر اجرایی ادامه داد: هنگامی که تمام خودروهای الکتریکی جنرال موتورز با استاندارد NACS ساخته شوند، مالکان همچنان می توانند از طریق یک آداپتور دیگر به شارژرهای CCS دسترسی داشته باشند.

ماسک در خلال فضای کوتاه توییتر روز پنجشنبه گفت: «این واقعاً زمینه بازی را هم خواهد داشت». من فکر می کنم مردم باید با خرید یک خودروی تسلا یا جنرال موتورز احساس راحتی کنند و ما به طور مساوی از هر دو پشتیبانی خواهیم کرد. بنابراین مهمترین چیز این است که ما انقلاب وسایل نقلیه الکتریکی را پیش ببریم.»

همکاری با فورد و جنرال موتورز این پتانسیل را دارد که صنعت شارژ خودروهای برقی را بیشتر از هم بپاشد. اروپا استفاده از شارژرهای NACS را ممنوع کرده است و ایالات متحده تا 7.5 میلیارد دلار مشوق برای ساخت شارژرهای CCS در دسترس عموم قرار داده است.

کارتر لی، مدیر عامل SWTCH Energy، ارائه‌دهنده راهکارهای شارژ EV، می‌گوید: «همکاری بین فورد و تسلا این پتانسیل را دارد که تخصیص بودجه عمومی در سطوح محلی، ایالتی و فدرال برای زیرساخت‌های شارژ عمومی را متحول کند. “به طور کلی، این مشارکت نیازهای در حال تغییر شارژ را برآورده می کند و زیرساخت مقیاس پذیرتر و قوی تر ایجاد می کند.”

دیگران چندان خوشبین نیستند. CharIN، یک انجمن جهانی که برای ترویج پذیرش CCS تأسیس شده است، این هفته بیانیه‌ای صادر کرد و شراکت تسلا و فورد را به عنوان مانعی برای پیشرفت صنعت جهانی خودروهای برقی محکوم کرد.

در بیانیه CharIN آمده است: «CCS استاندارد جهانی است و بنابراین بر قابلیت همکاری بین‌المللی تمرکز می‌کند و برخلاف NACS، برای پشتیبانی از بسیاری از موارد استفاده دیگر فراتر از شارژ سریع DC عمومی، در آینده مقاوم است».

در صورت تمایل می توانید نظر خود را بفرمایید

از همین دسته‌بندی

ژرفنما

ژرفنما پایگاهی برای دریافت بروزترین اخبار و مقالات آموزشی از اقتصاد و سیاست گرفته تا فناوری و هوش مصنوعی است. همراهی شما، انگیزه‌ی ما برای ادامه دادن است.

@۲۰۲۳ – همه حقوق محفوظ است. کپی برداری از مطالب سایت تنها با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.